V energetické chudobě bylo v ČR už před zdražováním 900.000 lidí, Češi jsou ohledně vývoje cen zboží a služeb, které v současné době rychle rostou, skeptičtí, bojí se chudoby a vláda podle nich nepodniká dostatečné kroky ke zlepšení situace. , Nejcitelnější zdražování za posledních třicet let, Ceny energií, vláda, Nepromyšlená energetická politika EU a její možné dopady
Přehled toho, co všechno dělají evropské vlády pro svoje občany v boji proti vysokým cenám. A co vláda premiéra Petra Fialy…? Jak se postaví k rostoucím cenám?

POLSKO 🇵🇱 Snížilo DPH na pohonné hmoty z 23 na 8 % a DPH na základní potraviny na 0 %, plyn také 0 % a elektřina 5 %.

BELGIE 🇧🇪 Snížila DPH na elektřinu z 21 % na 6 % a taky dali jednorázovou slevu 100€ pro každou domácnost.

ŠPANĚLSKO 🇪🇸 Snížilo DPH na elektřinu z 21 % na 10 % už v červnu minulého roku.

BULHARSKO 🇧🇬 Zakázalo zvýšení cen, které chtěl energetický úřad. Od prosince až do konce března.

RAKOUSKO 🇦🇹 Pozastavuje ekologickou daň a vynakládá 1,7 miliardy eur na zmírnění dopadů stoupajících cen elektřiny. Každá domácnost má dostat 150 €.

VELKÁ BRITÁNIE 🇬🇧 Navýšila maximální sazbu za energie o 50 % a nejvíce zasažené rodiny dostaly slevu na dani až 5800 korun.

FRANCIE 🇫🇷 Limituje zvyšování cen elektřiny a vrací 100 eur šesti milionům domácností. Maximální zdražení cen energií jsou čtyři procenta. Motoristům s nižšími a středními příjmy dala 100 €. To je asi polovina Francouzů.

NIZOZEMÍ 🇳🇱 Snížilo daně za energie pro domácnosti.

NORSKO 🇳🇴 Dotovalo účty za elektřinu sumou 20,04 miliardy korun.

MAĎARSKO 🇭🇺 Reguluje ceny potravin a zastropovalo ceny pro pohonné hmoty. Zavedli také limity na ceny energií a hypoték. Snížilo cenu u šesti základních potravin.

NĚMECKO 🇩🇪 Snížilo povinné odvody do fondů na obnovitelné zdroje a uvolnilo 3,17 miliard korun na pomoc nízkopříjmovým rodinám.

CHORVATSKO 🇭🇷 Snížilo DPH na plyn a tepelné energie z 25 % na 13 %, u plynu ještě dočasně na 5 %.

A co naše vláda?

Zdroj: Robert Šlachta

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře