Vojenská policie vyšetřuje výbuch na Libavé pro podezření z usmrcení

Vojenská policie vyšetřuje výbuch na Libavé pro podezření ze dvou trestných činů, a to pro podezření z usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti.

Vojenská policie vyšetřuje pondělní výbuch munice ve vojenském prostoru Libavé, při kterém zemřel jeden voják a osm lidí bylo zraněno, pro podezření z usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti. Řízení vede proti neznámému pachateli, řekla dnes ČTK její mluvčí Kateřina Mlýnková. Munice vybuchla během plánovaného výcviku pyrotechniků v prostoru trhací jámy Čermná. Zranění skončili v nemocnicích v Olomouci, poranily je střepiny. Nikdo z nich není v ohrožení života.

“Vojenská policie zahájila úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti a přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti neznámého pachatele. Ve věci Vojenská policie provádí úkony trestního řízení a zajišťuje nezbytné informace a podklady pro objasnění trestného činu,” uvedla mluvčí Mlýnková.

“Co vybuchlo, je předmět šetření Vojenskou policií. Bude záležet na nich, kdy budou informace potvrzeny a dostupné ke sdělení. Bude to trvat pár dnů, možná týdnů,” řekla ČTK mluvčí generálního štábu armády Magdalena Dvořáková.

Výbuch ve vojenském prostoru Libavá nastal v pondělí krátce po 11:00. Tragédie se podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) stala, když vojáci munici likvidovali. Všichni zasažení byli čeští občané a příslušníci Centra zabezpečení munice Týniště nad Orlicí, uvedlo ministerstvo obrany.

Zranění, mezi kterými bylo sedm vojáků a jeden občanský zaměstnanec, byli převezeni do Fakultní nemocnice v Olomouci (FNOL) a Vojenské nemocnice v Olomouci. Ve FNOL skončili dva lidé se středně těžkým poraněním, ve vojenské nemocnici zůstávají tři vojáci, tři byli již v pondělí po ambulantním ošetření propuštěni do domácí péče.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře