eurovolby, volební model, Volební průzkum, volební preference, ANO, Piráti,

Volební průzkum: Pokud by se v květnu 2021 konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrála by je podle aktuálního volebního modelu agentury Phoenix research koalice Piráti a hnutí STAN s výsledkem 24,3 procent. ANO by skončilo druhé s podporou 21,2 procenta voličů. Na třetím místě by se pak umístila koalice SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) s výsledkem 15,4 procent.

Do Poslanecké sněmovny by se rovněž dostalo hnutí SPD se ziskem 12,0 procent a ČSSD s rovnými 5 procenty. PŘÍSAHA Roberta Šlachty sice v průzkumu získala 3 procenta, ale má celkem vysoký potenciál 7,9 procent, což je řadí na páté místo hned za největší favority voleb.
Název politického subjektuVolební preference v procentech
Piráti a STAN24,3
ANO 21,2
SPOLU15,4
SPD12
Nevím, neumím odpovědět5,7
ČSSD5
Ostatní strany a hnutí včetně KSČM nebo Trikolóry s podporou Svobodných a Soukromníků by se do Poslanecké sněmovny nedostaly.
Volebni pruzkum preference a potencial kveten 2021

Výzkum preference, potenciál, květen 2021 byl proveden metodou CAWI (Computer Assisted Web Interviewing) ve dnech 1.5. – 10.5.2021 na vzorku 1017 respondentů, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel celé ČR ve věku od osmnácti let. Pro výběr vzorku byl použit kvótní předpis a validita dat byla ověřena triangulační metodou. Statistická chyba u uvedené skupiny se pohybuje v rozmezí +- 2,5 procenta.

Zdroj a více informací: Phoenix research

, , , , , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře