Začal příjmem žádostí do programu COVID – Ubytování II - IUZ na podporu malých ubytovacích zařízení
Začal příjmem žádostí do programu COVID – Ubytování II – IUZ na podporu malých ubytovacích zařízení jako jsou penziony a apartmány, na která též vážně dopadají dlouhodobá protiepidemická opatření a jsou od podzimu víceméně uzavřena.

MMR má pro ně připraveno půl miliardy korun. Žádosti budou přijímány do 31. března 2021. Pro většinu žadatelů je navržena paušální částka ve výši 200 Kč na pokoj a den. Příjemcem žádostí o dotace je Státní fond podpory investic. „Chceme tak pomoci zachování provozu těchto zařízení a udržení nabídky stávajících služeb a pracovních míst. Jsou totiž velmi důležitou součástí cestovního ruchu, a to jak v regionech, tak ve velkých městech,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Za individuální ubytovací zařízení (IUZ) je považováno ubytovací zařízení, které disponuje pěti a více pokoji a max. devíti lůžky, nebo které disponuje čtyřmi a méně pokoji a neomezeným počtem lůžek. Žádosti budou přijímány do 31. března 2021 a budou hodnoceny průběžně. Od podání úplné a správné žádosti se bude MMR maximálně snažit, aby měli žadatelé peníze na účtě v co nejkratší době.

Snažili jsme se maximálně snížit administrativní náročnost. Základní myšlenkou je, že žadatelé musí být schopni prokázat že IUZ provozují na základě relevantního živnostenského oprávnění; mají provozovnu označenou a nahlášenou; pokud obec, ve které IUZ provozují, vybírá tzv. místní poplatek z pobytu, jsou k platbě tohoto poplatku přihlášeni a platí ho. IUZ musí být možné zařadit do definice, kterou jsme pro účely dotačního titulu se Svazem venkovské turistiky a agroturistiky vytvořili.

Další informace naleznete zde.
Formulář naleznete zde.

Kontakt pro dotazy k výzvě včetně formuláře žádosti o dotaci: covid-iuz@sfpi.cz Kontakt pro dotazy ohledně výsledků řízení žádosti o dotaci a čerpání dotace: covid-iuz@mmr.cz

Informační linka je v provozu každý všední den od 9.00 – 16.00 na telefonních číslech: 730 803 789, 730 806 289, 775 746 822

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře