O velikonočním víkendu zemřelo při nehodách sedm lidí, Obětí dopravních nehod za 14 dnů je víc než za celé měsíce
Zářijové dopravní nehody – Na českých silnicích zemřelo během září zatím 43 lidí, to je o šest víc než za stejné období minulého roku. Od začátku letošního roku si dopravní nehody dosud vyžádaly 347 obětí na životech, což je o 12 víc než za prvních devět měsíců loni. Meziročně vzrostl i počet těžce a lehce zraněných. 

Mezi 43 usmrcenými je 18 řidičů osobních automobilů, osm spolujezdců, šest chodců, pět cyklistů, čtyři motorkáři, jeden řidič nákladního vozu a jeden spolujezdec na motocyklu.

Nejtragičtějším dnem končícího měsíce byla sobota 17. září, kdy dopravní nehody nepřežili čtyři lidé, z toho tři ve středních Čechách. U Tupadel na Kutnohorsku pětaosmdesátiletá řidička Škody Fabie z neznámých příčin vyjela na rovném úseku mimo vozovku, kde narazila do valu silničního příkopu. Vážným zraněním podlehla po převozu do nemocnice.

U Chvatěrub na Mělnicku večer bourala dvě osobní auta. Dvaašedesátiletý řidič Škody Fabie z neznámých důvodů přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem Hyundai. Řidič fabie přes veškeré úsilí záchranářů na místě zemřel. Třetí smrtelná nehoda se 17. zářijový den stala zhruba o hodinu později mezi Čáslaví a Církvicí na Kutnohorsku, kde se také srazila dvě osobní auta. Třiašedesátiletý řidič Volkswagenu Polo se z neznámých příčin ocitl v protisměru, kde narazil levou částí auta do protijedoucího BMW. Řidič volkswagenu nehodu nepřežil.

Čtvrtou obětí toho dne byl čtyřiačtyřicetiletý cyklista, který večer u Štítné nad Vláří na Zlínsku nepřežil pád z kola. Při jízdě neměl muž z blízké obce nasazenou přilbu.

Poznámka:

Předběžné údaje dnes ČTK poskytl Jan Straka z ředitelství dopravní policie. Údaje jsou ke čtvrtečnímu večeru, bilanci tedy ještě mohou případně zhoršit dnešní tragické nehody.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře