Díky ÚZSVM našlo v roce 2020 nový domov 267 zvířat

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se podařilo v loňském roce najít nové majitele pro celkem 267 zvířat, o která se stát musel postarat. Jednalo se o 164 psů, 60 koz, 18 koní, 17 koček, 5 krav a 3 ovce.

„Zvířata, o která se musí náš úřad starat, jsou zpravidla původním majitelům odebrána ve správním či trestním řízení kvůli týrání, nebo ÚZSVM připadnou po lidech, kteří zemřou bez dědiců,“ vysvětlila generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. „Jsem velmi ráda, že se nám nejen díky výborné spolupráci s řadou útulků a záchranných stanic po celé zemi, ale také prostřednictvím našich sociálních sítí daří pro tato zvířata rychle najít nové majitele,“ dodala generální ředitelka.  

Celkem 189 zvířat předal ÚZSVM v uplynulém roce novým majitelům zdarma, zbylých 76 pak bylo prodáno. V roce 2020 získal ÚZSVM do své správy celkem 307 zvířat. Nejvíce bylo psů, kterých ÚZSVM převzal 197. Dále mu připadlo 59 koz, 28 koček, 12 koní, 6 ovcí a 5 krav.

Vybrané příběhy roku 2020:
  • Na základě rozhodnutí Magistrátu města Liberce převzal ÚZSVM do vlastnictví dva týrané koně – klisnu Salome a valacha Schevyho. Ve spolupráci se spolkem Rolinka – Koňský domov důchodců, kam byli umístěni, se ÚZSVM podařilo těmto koním najít nový domov, kde si užívají klidné stáří a kde se jim dobře daří.
  • Táborské pracoviště ÚZSVM našlo nového majitele pro tři dříve týrané ovce. Chovatel hospodářských zvířat, u kterého byly do doby prodeje několik měsíců dočasně umístěny, ovcím zajistil kromě dobrého výživového stavu i nový sestřih. K novému majiteli, který je získal v elektronické aukci, se tak stěhovaly v plné kráse, a dokonce i s očekáváním nového přírůstku.
  • Jindřichohradeckému pracovišti ÚZSVM propadlo ve správním řízení deset týraných psů, z toho šest štěňat, kteří byli chováni majitelkou v nevhodných podmínkách. Všem deseti psům byly v krátké době nalezeny nové domovy prostřednictvím útulku pro psy v Polné u Jihlavy a za pomoci spolku Cibela v Jindřichově Hradci. ÚZSVM má díky těmto spolkům i zpětnou vazbu, jak se dříve týraným psům v nových domovech daří.
  • Díky ÚZSVM nalezl nový domov čtyřletý kůň Tomík, který byl odebrán z důvodu týrání chovateli z Voticka a umístěn do náhradní péče v útulku Domov fauny v Hrachově. Útulek o něj projevil zájem a koně si tak ve své péči nechal i nadále.
  • ÚZSVM v Prachaticích připadli čtyři psi – Naomi, Floky, Jája a Pája. Jednalo se o jednoho čistokrevného šarpeje a tři křížence. Postupem času se podařilo najít zájemce, kteří si odvedli Naomi, Floky a Jáju. Naomi se nyní prohání v Pardubickém kraji, Floky a Jája zase v různých částech Prahy. Pája našla nový domov až ve 430 km vzdáleném Frýdlantu nad Ostravicí.

Na webových stránkách ÚZSVM www.nabidkamajketku.cz aktuálně na nový domov čekají například klisna Brita a valach Blek, šestiletá argentinská doga jménem Karlo, nebo kříženec stafordšírského teriéra a německého ovčáka slyšící na jméno Bai.   

Zdroj a foto: ÚZSVM

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře