sčítání lidu 2021
Sčítání 2021, které letos probíhá primárně online, je v plném proudu. Zajímá vás, jak si s formulářem poradily známé tváře jako herečka Michaela Maurerová, komik Jakub Kohák nebo šéfkuchař Radek Kašpárek? Vyplnění formuláře si zkusili na kameru bezpečně z pohodlí domova. Tipnete si, kdo z nich se sečetl nejrychleji?

Sčítání lidu, domů a bytů se týká všech, kteří žijí na území České republiky, známé tváře nevyjímaje. Stejně jako velká část Čechů žijících ať už na území republiky, nebo v zahraničí, využili možnost se sečíst pomocí online formuláře.  

Kohák vs. Kašpárek vs. Maurerová

Která z hvězd nakonec doběhla do cílové rovinky nejrychleji? Pomyslné zlato si odnesla herečka a influencerka Míša Maurerová s časem 6 minut a 6 sekund. Když ji Český statistický úřad s nabídkou oslovil, s odpovědí prý příliš neváhala: „Informace, které při sčítání vyplňujeme, mají podle mě smysluplné využití.“ Sčítání totiž například pomáhá zjistit, kde je potřeba postavit novou školku nebo dětské hřiště.

Na druhém místě skončil herec, režisér a komik Jakub Kohák. Výzvu přijal se slovy, že „děsně rád vyhrává“, a dodal: „Dobrým a prospěšným věcem jsem rád nápomocen. V tomto případě jsem neshledal žádný problém, proto jsem rád přiložil ruku k dílu.“ Čas 7 minut a 24 sekund ale na vítězství tentokrát nestačil.

Šéfkuchař michelinské restaurace Field Radek Kašpárek, který je zároveň jednou z tváří projektu, vyzdvihuje hlavně přínos sčítání pro podnikatele: „Zajímá mě, jaké jsou u nás podmínky pro podnikání a jak se daří živnostníkům. A také proto, že poskytnuté informace pomůžou podpořit podnikání v České republice – výsledky sčítání jsou totiž dostupné zdarma a pro všechny.“ Trochu ho prý potrápila otázka týkající se vytápění domácnosti, naštěstí mu ale pomohla nápověda přímo v dotazníku. I pres krátké zaváhání mu ale vyplnění zabralo jen 8 minut a 4 sekundy.

 „Vyplnění online formuláře zabere v průměru cca 15 minut v závislosti na počtu členů domácnosti nebo úrovni počítačové zdatnosti. Při vyplňování formuláře má samozřejmě přednost pravdivost informací před rychlostí vyplnění. I tak je to ale záležitost několika minut. Když jsem si to změřila, mně samotné to zabralo asi 8 minut. Na vítězství v challenge by to sice nestačilo, i tak je to ale docela slušný výsledek,“ dodává tisková mluvčí Sčítání 2021 Jolana Voldánová.

Více o tom, jak probíhalo online sčítání v domácnostech známých osobností se můžete ve videu.

Zdroj: ČSÚ

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře