Poslanci budou schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok, Poslanci budou opět projednávat sporný konsolidační balíček

Ve volbách se o přízeň voličů uchází 22 politických stran, hnutí a koalic, které mají zaregistrováno celkem 258 kandidátních listin ve 14 krajích.

„O poslanecký mandát letos usiluje 5 258 kandidátů. Před čtyřmi lety byl přitom zájem větší, o mandát se tehdy ucházelo celkem 7 524 mužů a žen. Aktuální počet kandidujících se může do voleb ještě změnit, neboť někteří mohou být v zákonné lhůtě navrhující stranou odvoláni či mohou například sami odstoupit. Všechny tyto změny ale budeme na našem volebním webu aktualizovat,“ řekla 1. místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová.

Na prezentační webové stránce volby.cz jsou kromě seznamu kandidátů uvedeny také statistické přehledy o počtech kandidujících podle krajů, věku, pohlaví nebo politické příslušnosti. Průměrný věk kandidátů v nadcházejících sněmovních volbách je 49 let. Celkem 19 nejmladším kandidátům je 21 let, nejstaršími uchazeči o poslanecký mandát jsou dva kandidáti shodně ve věku 90 let. Z celkového počtu kandidátů představují ženy 31,7 % a jejich relativní zastoupení se tak oproti předchozím volbám zvýšilo.

Zveřejněné registry kandidátů a kandidátních listin budou na webu volby.cz až do voleb průběžně aktualizovány podle pokynů registračních úřadů.

Kandidátní listiny pro sněmovní volby 2021 ZDE: Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konané ve dnech 8.10. – 9.10.2021

Zdroj: Státní správa

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře