Kozli na dálnici. Kuriózní zásah hasičů
Celkem 8 kozlů, kteří utekli svému majiteli, a vydali se po dálnici z Ostravy na Olomouc, naháněly v sobotu odpoledne tři jednotky hasičů.

Hlášení o kozlech na 360. kilometru dostali hasiči před 15:30, na místo tak nejprve vyrazila jednotka z Ostravy-Přívozu, která se specializuje na odchyt zvěře, na pomoc jí potom vyjely ještě další dvě. 

Hasiči pak společně s dálničními policisty vytlačili kozly ke krajnici dálnice, kde se je snažili udržet. „Současně byl na místo povolán technický automobil „Sršeň“, určený a vybavený právě pro odchyt zvěře. Hasiči z něj použili „naháněcí“ desky, a s jejich pomocí doprovodili stádo nervózních kozlů ke svodidlům, která následně přeskočili jak kozli, tak hasiči,“ přiblížil mluvčí hasičů Lukáš Popp. Stádečko pak hasiči nahnali po louce až k místní čističce odpadních vod. 

„V mezičase se policistům podařilo úspěšně dohledat majitele zvířat, který si pro své zatoulané kozly neprodleně přijel. Hasiči mu ještě pomohli celé stádo nahnat do nákladového prostoru jeho soukromého vozu a majitel si pak své kozly odvezl,“ doplnil Popp. Celá akce podle něj trvala asi hodinu a půl, nikdo nebyl zraněn a provoz na dálnici nebyl nijak výrazně ovlivněn. 

Zdroj a foto: HZS MSK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře