SPOLU, ODS, KDU-ČSL, TOP 09. koalice

Dosavadní pracovní projekt tří opozičních stran doposud nazývaný jako trojkoalice dnes dostal své jméno. Strany liberálního středu ODS, KDU-ČSL a TOP 09 půjdou do voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2021 jako SPOLU.

Nová koalice rovněž deklarovala, že se jí povedlo odstranit i rozdílné názory, které v minulosti měla. Především pak určitou euroskeptičnost ODS. Lidovci a TOP 09 jsou naopak proevropští. V tomto směru se ODS v rámci funkční spolupráce podřídí svým partnerům.

„Je pro nás důležité to, abychom dokázali posilovat naši roli v institucích jako EU a NATO, společenstvích, která nám jsou schopna garantovat naši prosperitu a bezpečnost,“ řekl šéf lidovců Marian Jurečka.

Vznikající koalice spustila i svůj web na němž představila základní body programu včetně ideových východisek. Mezi nimi je 17 slibů, co zajistí, a 10 slibů, čemu koalice zabrání.

Koalice například slibuje – do roku 2025 bude vysokorychlostní internet všude v ČR. – zlevníme a zrychlíme stavbu nových bytů a domů tak, aby vznikalo až 40 000 bytů. – postavíme minimálně 120 km nových dálnic a obchvatů měst, zahájíme práce na vysokorychlostní železnici.

Zdroj: SeznamZprávy.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře