Pětinásobný vrah Biederman chce na svobodu
Okresní soud v Jablonci nad Nisou by se dnes měl při veřejném zasedání zabývat žádostí o podmíněné propuštění Oto Biedermana. Na doživotí byl pravomocně odsouzen v roce 1999 za pět nájemných vražd z let 1993 až 1996 v případu takzvaného kolínského gangu.

AKTUALIZOVÁNO: Okresní soud v Jablonci nad Nisou zamítl žádost devětačtyřicetiletého Oto Biedermana o podmíněné propuštění. Na doživotí byl pravomocně odsouzen v roce 1999 za pět nájemných vražd z let 1993 až 1996 v případu takzvaného kolínského gangu.

Předsedkyně senátu Alena Štěpánová zamítnutí jeho žádosti zdůvodnila tím, že nesplňuje podmínky pro propuštění. Konkrétně, zda se jeho chování změnilo natolik, aby mohl vést na svobodě řádný život, a také, zda je možné vyloučit, že by se v budoucnu nedopustil další trestné činnosti. Biederman, který si odpykává trest v jablonecké věznici Rýnovice, si proti rozhodnutí senátu podal stížnost.

Severomoravští kriminalisté odhalili tzv. Kolínský gang nájemných vrahů poté, co Biederman spolu s dalším mužem v lednu 1996 ubodal v hotelovém pokoji ve Valašském Meziříčí tamního podnikatele Tomáše Bleiera. Gang si najali dva podnikatelé, aby vymohli od Bleierova společníka přes 1,6 milionu korun. Ivan Vrábel se pak s Biedermanem a dalšími rozhodl Bleiera zavraždit a okrást. Policisté posléze odhalili sérii čtyř dalších vražd ze středních Čech.

První z vražd provedli členové gangu v roce 1993 v pražském obchodním domě Krone, kde po brutálním ubodání vrátného, jemuž zasadili 62 ran a poté jej ještě škrtili, ukradli tři miliony korun. Gang má na svědomí i vraždu pracovníka čerpací stanice z Prahy 9, jehož Biederman zastřelil, přestože mu vystrašený muž dal peníze, a vraždy dvou dalších mužů. Jednoho z nich vylákali na parkoviště a tam zavraždili, protože chtěli z jeho domu odnést trezor s penězi. Druhého zastřelili, protože zdědil pozemky, které Vrábel a jeho kumpáni chtěli získat.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře