Hnutí STAN schválilo smlouvu o volební koalici s Piráty. Připojit se chtějí i Zelení

Piráti a hnutí Starostové a nezávislí mají hotovou koaliční smlouvu. Nic, co by potěšilo středo-pravicového voliče a míří spíše doleva. Smlouva, kterou obě strany zveřejnily obsahuje 113 bodů a ještě jí musí schválit stranické výbory. Ovšem už nyní tento téměř čtyřicetistránkový dokument vzbuzuje mnoho otázek.

Piráti společně s hnutím STAN například neplánují zrušit celé EET, ale pouze třetí a čtvrtou vlnu. Přitom právě Piráti a STAN patřily mezi hlavní odpůrce elektronické evidence tržeb. Již teď zaznívají hlasy, že Piráti jsou spíše populistickým hnutím pro mladší voliče. Na sociálních sítích je mnohdy lidé označují za tzv. „Mladé ANO.“

Větší rozruch ale způsobil jiný bod jejich programu, a to, že chtějí uplatňovat odpovědnost za „justiční excesy.“ Pokus o politický zásah do soudní moci vyvolal ostrou kritiku. Něco podobného si totiž naposledy dovolila Komunistická strana. Například Miroslav Kalousek uvedl: „Pokud se dostane k moci Michálek (Piráti) raději zvolím odchod ze země,“ tedy dobrovolnou emigraci.

V případě volebního úspěchu a účasti ve vládě by Piráti a STAN chtěli zasloužit o to, aby se spustily přípravy na přijetí eura a hlubší Evropská integrace. Dále dle své smlouvy chtějí podporovat „klimatickou politiku Evropské unie a důraz na udržitelný rozvoj na půdě Evropské unie i OSN,“ tvrdí oba politické subjekty a takto to společně deklarují.

Zdroj: Echo24

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře