Policie vypátrala muže, který vyhrožoval politikům smrtí 

Policisté během 24 hodin vypátrali muže, který podle ní na sociální síti vyhrožoval politikům smrtí

Policie to dnes oznámila na twitteru a připojila příspěvek, který muž napsal. Komu byl vzkaz adresován, ale zakryla. Pisatel v příspěvku napadá zejména vládu, adresátovi vyhrožuje “kulkou”. Mluvčí pražské policie Jan Rybanský na dotaz ČTK odmítl sdělit, na koho vulgární příspěvek mířil.

“Necelých 24 hodin od napsání výhrůžky na sociální síť kriminalisté z odboru extremismu a terorismu pražské policie dopadli muže, kterému sdělili podezření z TČ vyhrožování s cílem působit na úřední osobu,” uvedli policisté na twitteru. Muži v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení.

Muž napsal v příspěvku na sociální síti mimo jiné to, že adresát si i s ostatními “zaslouží šibenici a zastřelit” nebo “celou vládu vystřílet”. “Čeká tě kulka, dočkej času jako husa klasu,” napsal také.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na dotaz ČTK uvedl, že výhrůžky násilím nebo smrtí jsou nezákonné a nepřijatelné a policie je “stíhá a bude stíhat, ať už směřují na kohokoliv”. Ani on neupřesnil, komu podezřelý psal. “Představa, že sociální sítě nebo obecně online prostředí jsou prostorem, kde zákony neplatí, je mylná. Věřím, že i díky tomuto postupu policie si to lidé začnou více uvědomovat,” napsal Rakušan ČTK.

Výhrůžky dostávají politici běžně. Vyjádřili se tak letos v lednu, kdy bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. Babiš tehdy řekl, že dostal anonymní dopis, ve kterém mu někdo vyhrožuje smrtí v případě, že ve volbách vyhraje. Předsedkyně Sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová tehdy na twitteru napsala, že podobné zprávy jako Babiš dostává “dnes a denně”. “Stejně jako další politici,” uvedla.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře