Varovná střelba a vrtulník. Policisté zadrželi u Teplic nad Metují dva podezřelé z loupeže
Policisté zadrželi u Teplic nad Metují dva podezřelé z loupeže – Pátrání po podezřelé dvojici bylo zakončeno úspěchem v sobotu večer v Teplicích nad Metují. I za pomocí vrtulníku se podařilo najít oba muže skrývající se v lese, jeden z nich měl u sebe nože a boxery.

Nejdříve byl nalezen starší z mužů, kterého policisté zadrželi za použití donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní a varovného výstřelu.

Následně po provedení nezbytných úkonů putoval do Vazební věznice Hradec Králové, jelikož na muže byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu.

O dvě hodiny později policisté dopadli i druhého z mužů a eskortovali do policejní cely. Policisté ho viní ze zvlášť závažného zločinu loupež. Dále pak z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, jelikož měl řídit ukradené motorové vozidlo přesto, že měl vysloven platný zákaz řízení do března 2023.

Krádeže, kdy měl opakovaně z kiosků, v jednom případě z automobilu odcizit finanční hotovost, potraviny, případně věci, které lze zpeněžit, čímž měl způsobit škodu přesahující 100tisíc korun. A dále jej viní z porušování domovní svobody a nebezpečného vyhrožování, kdy se měl pokusit osobní problémy vyřešit vyhrožováním známé.

Za všechny tyto skutky v případě prokázání viny hrozí až 10 let ve vězení. Policisté na muže podají podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.

Zdroj: Týdeník policie

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře