Požár střechy v Ústřední vojenské nemocnici Střešovice 
Před půl desátou, v sobotu 27. srpna 2022, zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči v areálu Ústřední vojenské nemocnice v Praze 6. Hořela střecha křídla pavilonu A. Na místě zasahovali hasiči z 10 profesionální stanic a 7 dobrovolných zbrojnic. Hasiči zasahovali v dýchací technice, pomocí několika vodních proudů vnitřkem budovy a přes výškovou techniku.

Část hasičů evakuovala pavilon, a to společně se zaměstnanci nemocnice, policisty a záchranáři. Celkem byla evakuována necelá padesátka osob včetně pacientů lůžkové části pavilonu.

„K požáru původně vyjely 3 posádky RZP, inspektor a speciální vůz Fenix. Zredukovali jsme počet prostředků na 1 RZP, inspektor v roli koordinátora a Fenix na místě zůstali po nezbytně dlouhou dobu,“ uvedli záchranáři.

Během požáru se lehce zranili tři hasiči, kteří byli ošetřeni na místě záchrannou službou a personálem nemocnice. Šíření plamenů se podařilo zastavit asi za hodinu. Proudy vody byly nasazeny na ochranu hlavní části budovy.

V křídle pavilonu shořela větší část střechy a podkroví. Do večerních hodin na místě zůstalo několik jednotek hasičů. Hasiči vyhledávali skrytá ohniska a dohašovali ohořelé krovy budovy.

Příčinu i rozsah škod šetří vojenský požární dozor a Vojenská policie. Hasičský a policejní vyšetřovatel poskytne součinnost. Na místo požáru se dostavil ředitel pražských hasičů, ředitel ZZS HMP, ředitel Krajského ředitelství Policie ČR, zástupci dotčené městské části a Český červený kříž k zajištění občerstvení pro zasahující složky. Po poledni místo požáru navštívil i generální ředitel HZS ČR.

Zdroj, foto a video: Týdeník policie

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře