Ropákem roku je exministr Brabec

Od ekologické tragédie vytrávení řeky Bečvy na úseku čtyřiceti kilometrů uplynuly více než dva měsíce. Policie stále neodhalila pachatele.

Deník Referendum přišel s informacemi, které ukazují, že v celém případu může být zapletena chemička Deza z holdingu Agrofert premiéra Babiše.

V den otravy Bečvy se v Deze stala havárie. Proč zůstala utajena?

Chemička Deza z Babišova holdingu Agrofert rezolutně tvrdila, že nemá v den otravy Bečvy hlášenu žádnou havárii. Deník Referendum předkládá důkazy, že to nebyla pravda. Je tu navíc řada indicií, že kyanid nebyl hlavní příčinou otravy. Celý článek si můžete přečíst zde: https://denikreferendum.cz/clanek/32010-odhaleno-v-den-otravy-becvy-se-v-deze-stala-havarie-proc-zustala-utajena

A na základě těchto informací vyzval Klub Starostů a nezávislých ministra životního prostředí Richarda Brabce (za ANO) k rezignaci.

„Pan ministr by měl rezignovat na svoji funkci, nechová se jako ministr životního prostředí,“ reagoval na informaci právě klub STAN.

„Jsou dvě možnosti – buď on a jeho ministerstvo v této kauze selhali, nebo kryje firmu, která znečistila řeku Bečvu,“ uvedl před úterním jednání Poslanecké sněmovny místopředseda klubu STAN Petr Gazdík.

Zdroj: Deník Referendum, Novinky.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře