Výsledky Sčítání lidu, domů a bytů 2021 v Ústeckém kraji, 45 tisíc obyvatel Česka má dvojí či vícenásobné občanství, Sečteno a podtrženo: první zajímavosti ze Sčítání 2021, Sčítání lidu 2021, Sčítací komisaři

Český statistický úřad dosud obdržel téměř 3,9 milionu elektronických sčítacích formulářů a 395 tisíc listinných. Na své odeslání čeká v domácnostech dosud 675 tisíc formulářů.

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 končí 11. května, kdo se ještě nesečetl, má tak skutečně nejvyšší čas.

Naprostá většina obyvatel České republiky se v posledních týdnech už sečetla a všem jim za to děkuji. Stále jsou ovšem lidé, kteří svoji zákonnou povinnost nesplnili. Těm zbývají už jen poslední čtyři dny, aby se sečetli buď online, nebo vyplnili a odeslali listinný sčítací formulář, už opravdu není na co čekat,“ upozorňuje Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Nejpohodlnější je sečíst se přes internet prostřednictvím elektronického formuláře, který je k dispozici na webu scitani.cz nebo v mobilní aplikaci Sčítání21. Online sečtení je snadné, rychlé a bez nutnosti vidět sčítacího komisaře. Pro listinný formulář je stále možné si dojít na kontaktní místa sčítání, která jsou na více než 800 vybraných pobočkách České pošty a na krajských správách Českého statistického úřadu.

Do domácností bylo rozneseno 955 tisíc listinných formulářů, dalších 114 tisíc si občané vyzvedli sami na kontaktních místech. Sebraných listinných formulářů je aktuálně 395 tisíc, tedy přes 37 % z distribuovaných. Neodeslané formuláře tak u sebe má dosud 675 tisíc domácností. Tyto samozřejmě mohly a stále mohou vyplnit a odeslat online formulář.

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů a sebraných listinných sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec vyplývá, jaké je zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi malými obcemi jsou nejaktivnější Oslnovice (okres Znojmo), Podhradí nad Dyjí (okres Znojmo) a Semice (okres Nymburk). U obcí, ve kterých bylo identifikováno více než 500 bytů, jsou na prvních Mirošovice (okres Praha-východ), Popůvky (okres Brno-venkov) a Mikulčice (okres Hodonín). V kategorii, kterou představují obce s více než 3 000 byty, vynikají ve sčítání Neratovice (okres Mělník), Česká Lípa a Kadaň (okres Chomutov).

Na opačné straně žebříčku jsou Loučná pod Klínovcem (okres Chomutov), Kvilda (okres Prachatice) a Nový Jimramov (okres Žďár nad Sázavou). Obce se zaměřením na turistický ruch, s významným podílem krátkodobě pronajímaných bytů či chatové oblasti mohou vykazovat nižší hodnoty odeslaných formulářů na 100 bytů, a to kvůli vyššímu počtu neobydlených bytů. Nemusí to však znamenat slabší zájem o online sčítání u obyvatel, kteří v těchto obcích žijí. Aktuální údaje o aktivitě obyvatel obcí ve sčítání jsou k dispozici na webu scitani.cz.

Zdroj: ČSÚ

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře