Stát prodává Palác Broadway v srdci Prahy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) na svých webových stránkách www.nabidkamajetku.cz zveřejnil výběrové řízení s elektronickou aukcí jedinečné nemovitosti v nejlukrativnější části Prahy. Jedná se unikátní investiční příležitost a zároveň o prodej s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou v historii ÚZSVM.

„Věřím, že areál Paláce Broadway brzy nalezne nového majitele, který dokáže této kulturní památce vrátit dřívější slávu a vdechnout jí nový život. Jedná se o unikátní investiční příležitost v lukrativní části Prahy. Tento prodej je zcela ojedinělý i co do vyhlašované částky. Jedná se totiž o prodej s nejvyšší minimální cenou v celé historii ÚZSVM,“ řekla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Elektronická aukce Paláce Broadway, známého také jako Palác Sevastopol, započne 14. září v 9 hodin a potrvá do 16. září do 12 hodin.

Před začátkem aukce musí zájemci složit kauci ve výši 20 milionů korun. Nejnižší podání v elektronické aukci bylo stanoveno na 1 miliardu a 50 milionů korun. Termíny prohlídek budovy pro zájemce jsou naplánovány v průběhu letních měsíců a budou probíhat v českém i anglickém jazyce.

Funkcionalistická stavba, která leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná, je tvořena třemi propojenými trakty a pochází ze 30. let 20. století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Budova nejprve sloužila pro potřeby italských spořitelen a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti tyto prostory využívá Divadlo Broadway.

ÚZSVM převzal tento komplex do svého majetku v roce 2016 od tehdejší Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC). V souladu se zákonem ÚZSVM nejprve objekt nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj neprojevila zájem. Proto bude ÚZSVM hledat nového vlastníka prostřednictvím transparentního výběrového řízení s elektronickou aukcí. Dosud nejvyšší částku 790 milionů korun získal stát z prodeje areálu na náměstí Republiky v Praze a prodejem pražského areálu U Půjčovny, který se po 100 příhozech prodal za 355,1 milionu korun.

Více informací k elektronické aukci Paláce Broadway naleznete zde. Další fotografie a historii budovy můžete získat také na tomto odkaze: www.uzsvm.cz/palacbroadway Videonávody, jak se registrovat a zúčastnit elektronické aukce, naleznete zde.

Zdroj a foto: UZSVM

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře