Hnutí Chcípl pes svolalo další demonstrace po celé ČR, V Praze se sešly odpůrci povinného očkování
V centru Prahy protestují odpůrci protiepidemických opatření svolaní iniciativou Chcípl pes.

Demonstrují proti povinnému očkování proti covidu-19 a proti údajnému porušování osobních svobod a české ústavy. Podle odhadu policie bylo na Václavském náměstí 4000 až 5000 protestujících. Kolem 15:00 se vydali na plánovaný pochod k úřadu vlády a na Hradčany.

Demonstraci na Václavském náměstí zahájil ve 14:00 projev předsedy iniciativy Chcípl pes Jakuba Olberta, který přítomné přivítal “na ostrůvku svobody”. Další řečníci zmiňovali kromě kritiky plánu na povinné očkování i problémy, do kterých se kvůli protiepidemickým opatřením dostali živnostníci.

Demonstrující na náměstí neměli nasazené roušky a nedodržovali rozestupy. Policisty vyzývající k respektování platných protiepidemických opatření lidé vypískali. Důvod k zásahu ale dosud policisté neměli, řekl ČTK kolem 15:30 mluvčí pražské policie Jan Daněk. Podle jeho odhadu se na náměstí sešlo k protestu 4000 až 5000 lidí.

Hodinu po začátku demonstrace se účastníci vydali z Václavského náměstí na pochod k sídlu úřadu vlády ve Strakově akademii a odtud na Hradčany. Akci plánují ukončit u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka na Hradčanském náměstí.

Zdroj: České noviny, foto: Facebook

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře