V únoru zemřelo v Česku při dopravních nehodách 29 lidí, V loňském roce zemřelo na českých silnicích 455 lidí, Leden byl na silnicích nejtragičtější první měsíc za 11 let
V únoru zemřelo v Česku při dopravních nehodách 29 lidí, o dva více než loni ve stejném období. Od začátku roku mají tragické nehody 69 obětí. Vyplývá to z průběžných statistik na webu dopravní policie 

V únoru se podle průběžných denních statistik policie stalo 5851 nehod, což je v meziročním srovnání o 263 méně. Vedle 29 obětí si nehody vyžádaly 59 lidí těžce zraněných a 1084 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 453,65 milionu korun. Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem a nedání přednosti.

Ve čtyřech dnech druhého kalendářního měsíce letošního roku zemřeli při haváriích na českých silnicích shodně tři lidé. Ani jeden mrtvý nepřibyl do statistik ve 13 únorových dnech.

Nejvíc lidí zemřelo v únoru v důsledku nehod v Moravskoslezském, Královéhradeckém a Středočeském kraji, kde si nehody vyžádaly shodně po čtyřech obětech. O jednoho mrtvého méně zaznamenali policisté v Ústeckém a Jihomoravském kraji.

Poslední tragické dopravní nehody se staly ve čtvrtek večer kolem 21:00. Na dálnici D10 u Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku se čelně střetlo nákladní auto s osobním. Řidič osobního vozu, který jel zřejmě v protisměru, náraz a následný požár nepřežil. Druhá tragická nehoda v poslední únorový den se stala v obci Horní Libchava na Českolipsku. Po havárii osobního auta tam jeden ze členů posádky na místě zemřel, další dva skončili v péči lékařů.

Zdroj: ČTK / Foto ilustrační

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře