Vaňková: Věřila jsem ve výhru ODS s TOP 09 v Brně
Primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) věřila ve výhru společné kandidátky ODS s TOP 09. Řekla to dnes ČTK poté, co podle předběžných výsledků její koalice zvítězila. Vaňková vítězství považuje za vizitku úspěšné práce v končícím čtyřletém období. Oslovit chce všechny subjekty, které se dostanou do zastupitelstva, a hledat programové průniky.

Vítězná ODS s TOP 09 získala 16 mandátů, druhé ANO 13, třetí KDU-ČSL se STAN 10, čtyři mají Piráti a shodně po třech získala ČSSD a také společná kandidátka Zelených s Žít Brno. ODS by s ANO měla nadpoloviční většinu.

Předešlé dvoje komunální volby v Brně vyhrálo hnutí ANO. “Já jsem věřila, že vyhrajeme. Mým cílem bylo vyhrát. Moc děkuju všem voličům, kteří podpořili naši koalici. Beru to jako úspěšnou kampaň a také jako vizitku naší čtyřleté práce. Mám radost,” uvedla Vaňková.

Zatím neřekla, koho při jednání upřednostňuje. Nabízí se zachování stávající koalice s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD, ale také nová koalice s hnutím ANO, které nejspíš skončí druhé. “Chci oslovit všechny subjekty, které se dostanou do zastupitelstva, a řešit programové průniky,” doplnila Vaňková.

Lídr ANO Černý považuje výsledek hnutí v Brně za dobrý, jednat chce se všemi

Lídr hnutí ANO v Brně René Černý považuje výsledek hnutí v komunálních volbách v moravské metropoli za dobrý. ČTK řekl, že ještě před rokem a půl brněnská organizace ANO vůbec neexistovala. Tehdy ji zrušil předseda ANO Andrej Babiš kvůli korupční kauze Stoka. Černý chce o spolupráci jednat se všemi lídry subjektů, které se dostaly do zastupitelstva.

Brněnské zastupitelstvo má 55 členů, ANO získalo 13 madátů. “Výsledek beru moc dobře, protože dostat 20,5 procenta po tom, co jsme před rokem a půl ani neexistovali kvůli zrušení buňky, tak je to vynikající výsledek,” uvedl Černý. Babiš brněnskou organizaci zrušil kvůli možnému napojení lidí na korupční kauzu Stoka, která se týkala manipulace zakázek na radnici městské části Brno-střed. Ústřední postavou byl bývalý místostarosta a radní Jiří Švachula, který byl dříve členem ANO. Soud ho poslala na 9,5 roku do vězení.

Černý výsledek ANO srovnal s Prahou, kde hnutí získalo 19,33 procenta. “U nás je to super výsledek. Jsem si vědom toho, že v Brně byla vždy silná ODS i KDU-ČSL, takže jsme rádi, že jsme porazili společnou kandidátku KDU-ČSL a STAN,” řekl Černý. Lidovci se STAN byli třetí.

Mluvit chce se všemi stranami. “Jednat bych chtěl se všemi lídry subjektů, které se dostaly do zastupitelstva. Potkat se s nimi je slušnost. Chtěl bych znát jejich představy,” dodal Černý. Se všemi subjekty chce jednat i primátorka Vaňková. ČTK řekla, že chce hledat programové průniky.

Vítězná ODS s TOP 09 získala 16 mandátů, druhé ANO 13, třetí KDU-ČSL se STAN 10, čtyři mají Piráti a shodně po třech získala ČSSD a také společná kandidátka Zelených s Žít Brno. ODS by s ANO měla nadpoloviční většinu.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře