U Karlštejna vykolejil rychlík. Pět lidí bylo zraněno
Rychlík u Karlštejna najel do spadlé skály a vykolejil. Pět lidí bylo zraněno

Na železniční trati mezi Berounem a Řevnicemi, na okraji Karlštejna na Berounsku, vykolejil ve čtvrtek ráno rychlík R 753 Berounka jedoucí z Klatov do Prahy. Vlak najel na okraji Karlštejna do skály, která se podle všeho uvolnila vlivem povětrnostních podmínek (silné deště), a která spadla na železniční trať.

Vlivem nárazu do kamení a do zeminy vykolejila lokomotiva a první vagon vlaku. Ve vlaku tou dobou cestovalo zhruba 150 lidí.

Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS SČK ze stanic Beroun a Řevnice, a to společně s jednotkou HZS Správy železnic Praha. K nehodě byly vyslány také posádky ZZS Trans Hospital PLUS, včetně velkokapacitního speciálu Atego, posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje a ZZS ASČR. K události vyjely rovněž nejbližší dostupné hlídky Policie ČR, včetně obvodních oddělení, prvosledové hlídky, či dopravního inspektorátu.

Záchranné složky musely přibližně půl kilometru pěšky. K nehodě totiž došlo ve špatně přístupném místě. Na místě záchranáři zjistili, že bylo zraněno pět lidí, z nichž čtyři ošetřili na místě a jednoho pacienta převezli k dalšímu ošetření do hořovické nemocnice.

Provoz na trati musel být zastaven. I v době zásahu složek IZS docházelo k dalšímu uvolňování kusů skály, kamení a zeminy, hasiči tak museli dbát zvýšené opatrnosti.

Na místo dorazili berounští kriminalisté z výjezdové skupiny a také policisté se služebním dronem. Okolnosti celé události jsou v šetření.

Zdroj a foto: Týdeník policie

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře