Hlídač státu, ANO, Dozimetr, Volební sněm, Babiš, Stoka, ANO, Švalucha, Faltýnek, úplatky, korupce
Volební sněm hnutí ANO, vedeného bývalým premiérem Andrejem Babišem, se uskuteční v sobotu 12. února v Praze na Chodově. Na programu bude především volba předsednictva. Babiš už dříve řekl, že post předsedy ANO bude obhajovat.

Bývalý šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček nejspíš nebude obhajovat post místopředsedy, který zastává od roku 2019. Chce se soustředit na funkci předsedy sněmovního ústavně-právního výboru, řekl dříve ČTK. Naopak dřívější ministryně financí a aktuální předsedkyně poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová kandidaturu do vedení hnutí zvažovala.

Bývalá středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová je místopředsedkyní hnutí nepřetržitě od roku 2015. “Ještě jsem se nerozhodla,” uvedla dříve na dotaz ČTK k možné obhajobě funkce. Bývalý vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček zatím na dotaz ČTK ohledně možné kandidatury do vedení hnutí nereagoval.

Kromě Vondráčka a Pokorné Jermanové je aktuálním místopředsedou ANO dřívější ministr životního prostředí Richard Brabec, který ČTK své rozhodnutí nesdělil.

Původně byl prvním místopředsedou Jaroslav Faltýnek, který v říjnu 2020 na pozici rezignoval po nočním setkání s tehdejším ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou v restauraci, která měla být podle protikoronavirových opatření zavřená. Řadovým místopředsedou se na posledním sněmu stal také Petr Vokřál, bývalý brněnský primátor ale ukončil své členství v hnutí v červnu 2020 kvůli sporům v brněnské organizaci.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře