vydírání, únos, , zbraně, sebeobrana, střelba, policie,
Dvojice mužů z Vysočiny se podle policistů pokusila se zbraní v ruce unést dceru jihomoravského podnikatele.

Žena jim utekla. Motiv činu není jasný. Pravděpodobné pachatele policie dopadla. Za pokus o vydírání hrozí oběma mužům trest pět až 12 let ve vězení, oznámil dnes novinářům policejní mluvčí Pavel Šváb. Budou stíhaní na svobodě, soud je neposlal do vazby.

Policie jako údajný nebo možný motiv činu uvedla obchodní spor, případně dluh. Otec oběti útoku ale ČTK řekl, že žádný takový spor nebo dluh neexistuje a že se patrně chtěli útočníci na jeho úkor obohatit.

Podezřelí delší dobu sledovali ženin vůz a minulý pátek jí na silnici zablokovali cestu pomocí dvou aut. Žena odmítla vystoupit a zamkla se ve voze. Jeden z útočníků vytáhl revolver, rozbil zbraní boční okno a nastříkal dovnitř pepřový sprej.

“Vzápětí už se v otvoru objevila zbraň a zněla výhrůžka zabitím a výzvy k okamžitému vystoupení a nasednutí do vozidla obviněných,” popsal případ Šváb.

Dramatickou situaci výrazně změnilo další vozidlo, které přijíždělo k zablokovanému místu na silnici. Když agresoři spěchali zavřít dveře od svých aut, aby vozidlo mohlo projet, využila vyděšená oběť situace a utekla do auta, ve kterém cestovali dva překvapení muži.

“Ženu odvezli na bezpečné místo a zároveň jí půjčili mobilní telefon, aby mohla kontaktovat policii,” řekl Šváb. Na případu začali pracovat hodonínští policisté i jihomoravská kriminálka. “Zjištěné informace vedly k zadržení obou mužů, o to se postarali ještě týž den večer havlíčkobrodští kriminalisté,” doplnil Šváb.

Zdroj: ČTK

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře