Archeologove objevili v Milevsku hreb ktery pry pochazi z Jezisova krize 2

Archeologové objevili v milevském klášteře kus hřebu z kříže, na kterém zemřel Ježíš Kristus. Jde o jednu z nejvzácnějších křesťanských relikvií. Novináře o tom dnes informovali na místě zástupci církve a vědci.

Archeologové se výzkumu milevského kláštera věnují několik měsíců. Na jaře například v objektu nalezli tajnou chodbu. Milevský premonstrátský klášter je nejstarší klášter v jižních Čechách. 

Z kříže, na kterém měl být Ježíš ukřižován nejspíš není

Nález má význam pro křesťany coby vzácná relikvie odkazující k tradici. Je reálné, že pocházel z předmětu, který byl nazýván Pravý kříž. Že by se ale jednalo o hřeb ze skutečného kříže, na němž měl být ukřižován Ježíš, je velmi nepravděpodobné.

Nehledě na to, že dosud nebyla se stoprocentní jistotou potvrzena ani samotná Ježíšova historická existence, proti tradičnímu přesvědčení hovoří i dendrologický rozbor zbytků dřeva. Jeden vzorek je dřevo z modřínu, což není strom, který by typicky rostl v subtropickém podnebí Izraele. Navíc podle radiokarbonové metody pochází z období 1290 až 1394 našeho letopočtu. (Zdroj: Novinky.cz)

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře