Pleťové sérum a krém - Korejská kosmetika

Pokud chcete viditelně zlepšit stav Vaší pokožky pak doporučuji vyzkoušet Korejskou kosmetiku, v zahraničí známou pod názvem Korean Beauty, a její 10-ti krokovou metodu v péči o pleť. Asi si teď říkáte, co všechno proboha může člověk „napatlat“ na obličej v 10-ti krocích. Asi většina z nás je ráda, že si ráno opláchneme obličej, vyčistíme zuby, maximálně použijeme nějakou tu micelární vodu, hydratační krém a šup jdeme na make-up popř. BB cream. Ale takhle Korejská kosmetika nefunguje. V Korei se totiž ženy zaměřují zejména na péči o pleť, její čištění a hydratování a na jejich obličeji je to opravdu znát.

Co všechno a v jaké pořadí je zapotřebí dodržovat? Důležitým prvním krokem je tzv. metoda „double cleansing“ jinak řečeno dvoustupňové čištění pleti.

1. Krok – Oil cleansing (čistící olej)

Jako první přichází na řadu čištění pleti přípravkem na bázi oleje, který přichází v úvahu zejména večer, kdy se potřebujeme zbavit makeupu a ostatních nánosů na pleti nasbíraných během dne. Tento čistící prostředek můžeme najít ať už ve formě odličovacího oleje nebo krému a jeho hlavním úkolem je rozpustit naše líčidla jako je řasenka, stíny, pleťový makeup apod.

2. Krok – Water based cleanser (čistící prostředek na vodní bázi)

Dalším krokem je čistící prostředek na vodní bázi ať už ve formě gelu nebo čistící pěny a pokud se Vám zdá, že druhé čištění pleti je snad už „overkill“ tak věřte, že není. Tento druhý krok nám pomáhá dočistit zbytky nečistot z pleti.

3. Krok – Exfoliating (exfoliace)

Tzv. proces odstraňování vrchní vrstvy odumřelých buněk z povrchu obličeje nebo pokožky těla. Zde máme dva typy exfoliace a to mechanickou/fyzickou nebo chemickou exfoliaci. V prvním případě se jedná o různé pleťové peelingy, které obsahují nějaký abrazivní (brusný) materiál. Na druhou stranu chemickou exfoliaci si můžeme představit jako vodu obsahující chemické látky tzv. AHA nebo LHA kyseliny (tyto látky obsahují kyselinu glykolová, kyselinu salicylovou, apod.).

4. Krok – Toner (Pleťové tonikum)

V Korei se tonikum používá jako první krok hydratování pokožky. Proto většina jejich produktů na bazi tonika je mnohem více hydratujích než u nás. Tonikum nám totiž připraví pokožku pro účinější vstřebávání látek obsažených v hydratačních krémech a sérech.

5. Krok – Essence (Esence)

Esence jako další přípravek se v Korei používá k hydratování pokožky a podpoře obnovy buněk. Pomáhá posílit, zpevnit, vyhladit, vyživit a rozjasnit vzhled pokožky.

6. Krok – Serum (Pleťové sérum)

Po absolvování všech předešlých kroků, máme úžasně připravenou pokožku na aplikaci séra. Sér je veliké množství a každý si musí vyzkoušet sám na sobě, které mu vyhovuje. Nicméně v Korejské kosmetice je kladen důraz na sérum obsahující Vitamín C, které by se mělo aplikovat večer anebo sérum obsahující esenci červeného ženšenu tzv. Ginseng Serum.

7. Krok – Sheet mask (Pleťová maska)

V tomto kroku nás zajímají tzv. jednorázové pleťové hydratační masky, kterou vytáhnete z malého sáčku a dáme si ji na 15-20 minut na obličej. Tato maska je většinou gelové konzistence, obsahuje např. Kyselinu hyaluronovou nebo přírodní vitamíny a tím nám dodává extra velkou dávku hydratace.

8. Krok – Eye Cream (Oční krém)

Korejské ženy aplikují oční krém již v mladém věku. Spíše se soustřeďují na prevenci a ženy začínají používat oční krémy již na středních školách. Oční krém berou jako prevenci proti vráskám v oblasti očí a také proti tmavým kruhům pod očima po večerních popř. nočních studiích.

9. Krok – Moisturizer (Denní/Noční hydratační krém)

Hydratační krém by měl vyhovovat Vašemu typu pokožky a i zde si můžete hrát s konzistencí. Večer můžete např. namísto klasického krému použít hydratační gel, který je lehký a rychle absorbující.

10. Krok – SPF nebo Sleeping Mask 

Jestli jste si mysleli, že více produktů Vaše pokožka již nemůže absorbovat, pak teprve teď jdeme do finále. Pokud se jedná o ráno, nikdy nezapomínejte na ochranu pleti ve formě krému s SPF faktorem, který chrání pokožku před slunečním zářením a které zrychluje stárnutí pokožky. Večer se v tomto posledním kroku na pleť nanáší tzv. „sleeping mask“, kdy se spíše jedná o krém gelové konzistence, který se nechává do pleti absorbovat po celou noc.

Možná si říkáte, že používání tolika přípravků je finančně náročné, ale vezměte v potaz, že v každém kroku dáváte na pleť velmi malé množství přípravku, který jeden po druhém vrstvíte. Tím pádem spotřebováváte méně z každého produktu a přípravky Vám vydrží déle. Také musíte brát v potaz kondici Vaší pokožky, protože ne vždy je úplně zapotřebí dodržovat všech 10 kroků. Jinak se budeme chovat, pokud trávíme celý den na home office, kdy se kolikrát ani nestačíme nalíčit a jinak se budeme k pleti chovat, pokud se někdy dostaneme na ples, večírek či jinou společenskou událost.

Chtěli by jste také vyzkoušet tuto metodu? Ráda se s Vámi podělím o značky, které se zaměřují na výrobu korejské kosmetiky. Většina těchto značek své produkty vyrábí na přírodní bázi. Mezi ně patří např.: Klairs, Innisfree, Wishtrend, Benton, Pyunkang Yul, Missha, I´m From, Nacific nebo Cosrx. Některé z těchto značek se dají pořídit také na českých eshopech, v opačném případě je naleznete například na Amazonu.

Zaujal Vás tento článek? Měli by jste zájem o podrobnější rozebrání některých kroků? Máte již zkušenosti s korejskou kosmetikou? Podělte se o tom prosím se mnou v komentářích.

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře