Babiš nebude požadovat Hniličkův odchod. Švejdar odvolal Husáka

Po sobotní narozeninové oslavě v teplickém hotelu skončí ve funkci liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Odvolá ho policejní prezident Jan Švejdar. Poslanecký mandát složil Milan Hnilička (ANO). Zda zůstane v čele Národní sportovní agentury, která rozděluje miliardy korun na sport, je podle vládní ČSSD odpovědností premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Premiér se nedomnívá, že by Hniličkovo odvolání z funkce osm měsíců před volbami bylo správné. Babiš to dnes řekl serveru Deník.cz. Oslava podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy, které se Husák i Hnilička zúčastnili, znamenala porušení několika vládních nařízení proti šíření koronaviru.

Husák tvrdí, že se tak rozhodl, aby nebyla poškozena dobrá pověst policejního sboru. “A naše dlouhodobá úspěšná práce v našem kraji,” uvedl Husák. Kdo ho ve funkci krajského ředitele nahradí, zatím není jasné. “Věřím, že celá personální situace bude vyřešena co nejdříve,” dodal. Husák už dříve uvedl, že v hotelu měl v sobotu pracovní jednání. Pro web PressPort Magazín Husák uvedl, že v hotelu měl domluvené jednání s Milanem Hniličkou a Jiřím Šlégrem o sportovní unii. Přesnější informace neuvedl. To, že se v místě koná ještě rodinné setkání pana Bendy, jsem zjistil až na místě. Nezdůvodnil, proč účastníky neupozornil, že oslavy nejsou za nynější situace legální a proč nepožádal o její rozpuštění.

Další působení Husáka u policie podle Hamáčka závisí na něm samotném a na výsledku kázeňského řízení. “Nicméně já si nedokážu představit, že by po tomto pan plukovník Husák zastával jakoukoli vysokou funkci u policie,” uvedl.

Narozeninové oslavy podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy se účastnili i předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO), místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr nebo expremiér Jiří Paroubek. Hnilička po kritice rezignoval na poslanecký mandát.

Babiš nebude požadovat Hniličkův odchod z čela sportovní agentury

Podle Babiše pracoval Hnilička tři roky na rozjezdu agentury, kterou si sportovci velmi přáli. “Nikomu by teď neprospělo, kdyby se rozjelo kolo spekulací kolem nového šéfa, došlo by k její paralýze,” řekl premiér Deníku. Připomněl, že Hnilička se za účast na oslavě omluvil a rezignoval na poslanecký mandát. “Máme ale osm měsíců do voleb, tak si nemyslím, že by bylo správné ho odvolávat,” řekl Deníku.cz. Dodal, že po volbách přijde nová garnitura, která může Hniličku vyměnit.

Deníku Právo Babiš řekl, že se Hnilička složením poslaneckého mandátu zachoval férově.

Většina opozice žádá i jeho konec v čele sportovní agentury. Hnilička dříve sdělil, že o funkci v agentuře se rozhodne podle reakcí ze sportovního prostředí. “Udělám maximum pro to, abych mohl dokončit svou misi, co se týká sportu. Uvidíme, jak se k tomu vyjádří sportovní prostředí,” uvedl Hnilička dnes.

Zdroj: ČTK


,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře