V západních Čech a ve Středočeském kraji komplikuje dopravu silné sněžení

V Karlovarském kraji silně sněží, i hlavní tahy jsou sjízdné jen s opatrností. Silnice silně kloužou a v kopcích na D6 už zůstávají stát kamiony. Husté sněžení komplikuje dopravu i v Plzeňském kraji.

Husté sněžení komplikovalo dnes dopoledne dopravu v Karlovarském kraji. Na silnicích zůstával sníh ležet a i hlavní tahy byly sjízdné jen omezeně. V kopcích na dálnici D6 uvízly kamiony.

Na dálnici D6 v takzvaném Loučkovském kopci zůstávaly stát kamiony, které se nemohly rozjet na zasněžené vozovce. Některá nákladní auta se je snažila objet a omezovala plynulý provoz. Dopravu tam v nejhorších chvílích řídila policie.

Protože ještě dopoledne byly teploty v Karlovarském kraji pod nulou, sníh na silnicích zůstával a pod koly aut vytvářel velmi kluzký povrch. Až odpoledne se pak podařilo hlavní tahy upravit a vozovky jsou po chemickém ošetření opat mokré jen se zbytky sněhu.

Podle předpovědi by ale měly k večeru srážky ustávat. V noci má pak opět mrznout a silnice, kde zůstaly zbytky sněhu, mohou opat namrzat.

Husté sněžení komplikuje dopravu v Plzeňském kraji. Nejproblémovější jsou oblasti Českého lesa, Tachovska a okresu Plzeň-sever, zejména v okolí Bezvěrova a Úněšova. Žádná auty zatarasená nebo zavátá silnice není, ale někde se mohou řidiči zdržet, zejména na silnicích III. třídy.

Hlavní tahy, tedy silnice I. třídy jsou sjízdné, ale na vedlejších trvá sypačům až tři hodiny, než se vrátí zpět na problémová místa. Ve stoupání mohou mít problémy kamiony.

Dalšími kolizními úseky mohou být silnice ve vyšších polohách chráněných území Českého lesa na Domažlicku a Tachovsku a na Šumavě na Klatovsku, které se nesypou solí, ale jen kamennou drtí. Jako příklad těžko sjízdného úseku uvedl dispečer silnici II. třídy z Klenčí na Domažlicku ke státní hranici. Podobně je na tom třeba na severu Plzeňska stoupání z Čemín na Novou Hospodu u Města Touškova.

Dopravu ve středních Čechách dnes kolem poledne zkomplikovalo sněžení. Problémy byly hlášeny například na Křivoklátsku nebo na trase mezi Prahou a Dobřichovicemi. Silničáři v regionu poslali do terénu zhruba 150 sypačů. Někde bylo třeba dočasně zastavit provoz autobusů.

Sněžení podle cestářů postupovalo od severozápadu. V Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko vznikly problémy kvůli tomu, že tam cestáři nemohou silnice solit. Ošetřují je jen inertním posypem. 

Problémy měly někde i autobusy. Například na trase mezi pražským Smíchovem a Dobřichovicemi byl jejich provoz dočasně zastaven. Podle cestářů jde o letitý problém, protože je tam zastávka v kopci, kde se větší autobusy obtížně rozjíždějí.

Zdroj: ČTK


 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře