Jozef Chovanec Kauza Berbr Rogoz uplatky manipulace FACR rozhodci

V kauze Romana Berbra může být zapleteno daleko víc lidí, než se původně zdálo. Policie rozšiřuje svůj seznam a k výslechu si pozvala i Jozefa Chovance, bývalého šéfa rozhodčích.

Podle lidí, kteří měli přístup k vyšetřovacímu spisu, má policie v současné době mnohem více poznatků než jen ty, které jsou doposud známy široké veřejnosti. Policie v tzv. kauze Romana Berbra obvinila prozatím 20 osob, ale to se může změnit a seznam rozšířit.

Během vyšetřování celé kauzy a především v odposleších zachytila policie časté kontakty Romana Berbra a dalších obviněných s mnoha funkcionáři, a to i z klubů nejvyšší soutěže. “V zásadě se dá říct, že je tam nějakým způsobem zmíněna celá liga, prakticky všichni, co tu mají s fotbalem co do činění,” uvádí server seznamzprávy.cz

Vyšetřovatelé začínají zvát k podání vysvětlení i členy někdejší komise rozhodčích a delegátů FAČR v jejímž čele nestál nikdo jiný než právě Jozef Chovanec. Ten se přitom nikdy netajil blízkým přátelstvím s Romanem Rogozem, který byl sportovním ředitelem Slavoje Vyšehrad a pravou rukou Romana Berbra. A právě prvotním důvodem zatčení Romana Berbra a spol. bylo manipulování zápasů druhé a třetí ligy a jednoho přípravného duelu. V drtivé většině případů se jednalo o Slavoj Vyšehrad.

Letos v květnu měla utkání FNL mezi Vyšehradem a Líšní pískat trojice Ondřej Cieslar, Vít Melichar a Dan Vodrážka. Policie ale uvádí, že Roman Rogoz při schůzce na stadionu Evžena Rošického ovlivnil Jozefa Chovance, aby nominaci rozhodčích změnil.

Výsledek? Zápas nakonec rozhodovala trojice Jan Cihlář – Pavel Vlasjuk – Petr Klupák. “A 30. května v Orea Hotel Pyramida jim Rogoz předal finanční hotovost ve výši 150 000 Kč, kterou převzal Petr Klupák, a to za účelem, aby svým výkonem rozhodčích ovlivnili výsledek uvedeného utkání ve prospěch FC Slavoj Vyšehrad, a.s. Všichni jmenovaní rozhodčí uvedenou nabídku přijali,” píše se v policejním dokumentu, o kterém píší http://lidovky.cz.

Kam až celá korupční aféra doputuje, zatím nevíme, ovšem kauzu kolem Romana Berbra, bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR, mají policejní detektivové rozpracovanou mnohem precizněji než jejich kolegové, kteří začátkem tisíciletí odhalili korupční jednání tehdejšího žižkovského manažera Ivana Horníka a funkcionářů či rozhodčích jeho generace.

Zdroj: seznamzprávy.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře