Sportovni hala telocvicna sportovni areal sportoviste
Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace, díky kterým obce a města budou moci vybudovat sportovní haly a opravit sportoviště využívané sportovními organizacemi a spolky. Celkem tak ministerstvo podpoří 34 projektů za 320 milionu korun.

„Díky těmto dotacím budou moci obce zkvalitnit sportovní infrastrukturu, vybudovat a opravit sportoviště pro sportovce a podpořit tak aktivní život nejen členů sportovních organizací a spolků. Většina obcí nemá dostatek peněz na takto nákladné projekty, proto jsme přišli s tímto dotačním titulem,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Díky dotačnímu titulu Podpora budování a obnovy míst aktivního odpočinku tak budou v obcích a městech České republiky vybudovány například multifunkční sportovní haly, opravena víceúčelová sportoviště nebo atletické dráhy. Žadatelem mohly být obce od 3 do 10 tisíc obyvatel. Celkem tak Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří 34 obcí a měst, jejichž projekty se zaměřují na obnovu a vybudování sportovní infrastruktury primárně pro sportovní organizace a spolky. Seznam všech podpořených projektů naleznete zde.

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře