Finanční podpora historickým železničním vozidlům se zvýší na 5 milionů korun
Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021 – 2023. Ministerstvo financí v uplynulých dnech schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun. Podpora historických železničních vozidel přispívá k zachování technického a kulturního dědictví České republiky a je vyhlašována každý rok.

Ministerstvo financí schválilo program na podporu obnovy historických železničních vozidel na období 2021 – 2023, a to s navýšeným roční rozpočtem 5 mil. Kč oproti minulým letům, kdy byl roční rozpočet 4 mil. Kč. Cílem programu je obnovení provozu historických železničních vozidel nebo jejich vystavování. 

Zájemci o finanční podporu mohou letos předkládat své investiční záměry až do 28. května 2021. Více informací o pravidlech a podmínkách programu naleznete na stránkách Ministerstva dopravy.

Schválený program umožňuje kumulaci finanční podpory s veřejnými prostředky i z jiných zdrojů, a to až do výše 80 % uznatelných nákladů. Správcem programu je Odbor drážní dopravy Ministerstva dopravy. Aktuálně probíhající program navazuje na programy předchozí, které fungovaly již od roku 2011. Z programu je každoročně podpořena obnova cca desítky kusů železniční techniky.

Zdroj a foto: Ministerstvo dopravy

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře