Zrušení zákona o evidenci tržeb (EET), EET, Finanční správa,

Finanční správa ukončuje 1. 6. 2021 podporu zastaralých šifrovacích protokolů TLS, které již nezaručují bezpečnou komunikaci mezi pokladním zařízením používaným k evidenci tržeb.

Po ukončení podpory zastaralých šifrovacích protokolů TLS 1.1 a vybraných 1.2 nebude možné jejich prostřednictvím navázat zabezpečené spojení s příjmovou stranou systému EET. Povinnost evidovat tržby je však odložena až na rok 2023 a podnikatelé tak mají více než rok a půl na kontrolu svých pokladních zařízení.

Do 1. června 2021 by se podnikatelé, kteří EET stále dobrovolně využívají, měli ujistit, že jejich pokladní zařízení podporují vyšší verzi TLS protokolů. Konkrétně jde o šifrovací protokoly TLS verze 1.3 a bezpečné šifry protokolu TLS 1.2. Při výběru nových pokladních zařízení používaných k evidenci tržeb, by se měli informovat, že nové pokladní zařízení podporuje zabezpečené protokoly.

Dodavatelům a výrobcům pokladních zařízení a software Finanční správa doporučuje, aby se ujistili, že případný přechod na vyšší verzi protokolu TLS bude pro jejich zákazníky bezproblémový. Kompletní informace o ukončení podpory zastaralých protokolů TLS naleznete na www.etrzby.cz.

Zdroj: Státní správa

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře