Finanční správa žádá poplatníky daně z nemovitých věcí: Omezte osobní kontakt se správcem daně

S ohledem na složitou epidemiologickou situaci a v zájmu omezení šíření viru SARS CoV-2 žádá finanční správa poplatníky daně z nemovitých věcí, aby omezili osobní kontakt se správcem daně, nenavštěvovali správce daně na úřadech a využívali zejména elektronické formy komunikace.

Finanční správa v reakci na aktuální epidemiologickou situaci zřídila pro poplatníky daně z nemovitých věcí infolinky pro případné obecné dotazy i konkrétní problémy s vyplněním daňového přiznání.

Dotazy lze zařadit do tří okruhů:

1. Obecné dotazy:
Nevíte, kdy Vám vzniká povinnost podat a jakými způsoby lze podat daňové přiznání, kde naleznete tiskopisy pro podání daňového přiznání?

V případě obecných dotazů poplatníkům doporučujeme, aby si nejprve zkusili najít odpověď na svou otázku zde, kde jsou zodpovězeny nejčastější dotazy na dani z nemovitých věcí.

2. Dotazy týkající se územního pracoviště, na které má poplatník své daňové přiznání podat: Nevíte, na jaké územní pracoviště podat daňové přiznání?

Seznam finančních úřadů a jim náležících územních pracovišť je zveřejněn zde. V případě nejasností Vám doporučujeme obrátit se s konkrétním případem na místně příslušného správce daně, jímž je ten finanční úřad, v jehož obvodu působnosti se nachází předmětná nemovitá věc. Na tomto odkazu lze nelézt číslo na podatelnu Vašeho finančního úřadu.

3. Dotazy na konkrétní informace ke konkrétnímu daňovému přiznání:
Vyplňujete daňové přiznání a nevíte si rady, potřebujete zkontaktovat svého správce daně?

NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE

V přiložených tabulkách naleznete kontakty na příslušná územní pracoviště na jednotlivých finančních úřadech (kliknutím na název finančního úřadu se zobrazí tabulka):

FÚ pro hlavní město Prahu
FÚ pro Středočeský kraj
FÚ pro Jihočeský kraj
FÚ pro Plzeňský kraj
FÚ pro Karlovarský kraj
FÚ pro Ústecký kraj
FÚ pro Liberecký kraj
FÚ pro Královéhradecký kraj
FÚ pro Pardubický kraj
FÚ pro Kraj Vysočina
FÚ pro Jihomoravský kraj
FÚ pro Olomoucký kraj
FÚ pro Moravskoslezský kraj
FÚ pro Zlínský kraj
Využijte pro podání daňového přiznání elektronický formulář

Doporučujeme daňové přiznání k dani z nemovitých věcí vyplnit elektronicky prostřednictvím aplikace elektronického podání (EPO) na internetových stránkách https://www.daneelektronicky.cz v sekci: elektronická podání pro finanční správu – elektronické formuláře – Daň z nemovitých věcí – Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí – od roku 2011 včetně.

Uvedená aplikace obsahuje veškeré číselníky nutné pro vyplnění daňového přiznání k dani z nemovitých věcí včetně nápovědy. Daňové přiznání je možné prostřednictvím této aplikace vyplnit a odeslat příslušnému finančnímu úřadu. Pokud nemáte uznávaný elektronický podpis či datovou schránku, můžete z aplikace EPO daňové přiznání vyexportovat do formátu PDF a vytisknout na tiskárně. Poté stačí přiznání pouze vlastnoručně podepsat a odeslat příslušnému správci daně.

Tiskopis daňového přiznání v elektronické podobě ve formátu PDF je k dispozici ke stažení na internetových stránkách Finanční správy v nabídce Daňové tiskopisy. Přímý odkaz je zde, kde si vyfiltrujete příslušné zdaňovací období, na které daňové přiznání podáváte a označíte daň z nemovitých věcí.

Přímý odkaz na pokyny k vyplnění daňového přiznání k dani z nemovitých věcí naleznete zde.

Zdroj: statnisprava.cz

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře