sametova revoluce listopad 1989 Narodni trida

Když šel Václav Klaus mladší se svou malou dcerkou vloni na Národní třídu uctít památku 17. listopadu, stal se terčem vulgárních útoků příznivců politických stran z opačného spektra.

Jejich chování sice značná část veřejnosti odsoudila, našli se ale i tací, kteří jim dávali za pravdu. Tací, kteří tuto agresi označovali jako „svobodu“, popřípadě „svobodu projevu“.

Uběhl rok. Svoboda za tu dobu získala zcela nový rozměr. Ve vztahu k obavám ze šíření onemocnění Covid skončila svoboda pohybu, ve vztahu k rostoucím rovnostářským trendům ve společnosti končí svoboda slova. Lidé, které ovládl strach, dobrovolně vyměnili bezmeznou svobodu za pocit bezpečí. A ti, kteří se nebojí, jsou nedobrovolně umlčováni. 

Zítřejší oslavy výročí 17. listopadu na Národní třídě v Praze budou kvůli situaci kolem koronaviru jiné než ty loňské. Výročí sametové revoluce připomene online program, živé přenosy nebo pieta na dálku. Podle organizátorů to má i své výhody: pestrý program lze sledovat z pohodlí domova. A mimoto, v ulicích se už nebude křičet – není totiž na koho. Svoboda zmizela pod rouškou Covid (Cílená Občanská Válka Iniciovaná Diktátory).

Autor: Ivana Kerlesová

Zfanatizovaný dav uráží V.Klause ml. Národní třída 17.11.2019
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře