Hladík: Poplatky za svoz odpadu by měli platit spotřebitelé, ne obce, Prezident Petr Pavel jmenoval Hladíka ministrem

Korupční kauzy politiků vládní koalice neberou konce, ale vláda si s tím žádné starosti nedělá. Hladík (KDU-ČSL) zůstává kandidátem na ministra a Gazdík (STAN) se zadními vrátky vrátil na ministerstvo v roli poradce

V úterý kromě Hladíkovo kanceláře policie prohledávala i kancelář dalšího vlivného lidovce. Filipa Ledera. Leder vedl v Brně za lidovce vyjednávání o nové koalici, seděl v zastupitelstvu a taky byl místostarosta městské části.

Filip Leder byl taky předsedou představenstva brněnské městské odpadové firmy SAKO. O manipulaci veřejných zakázek se v SAKU mluvilo dlouho. Byla to jedna z větví kauzy STOKA.

Hnutí ANO, které figurovalo ve STOCE, z vedení města vypadlo. Podezřelé zakázky ale jely dál i pod novým vedením. 

Jaké?

Tak třeba solární panely. Hladík loni v létě oznamoval nový projekt. Pomocí solárních panelů na střechách městských budov měla vzniknout virtuální elektrárna. Finální cenovka? 2,2 miliardy korun. A kdo zakázku pro Brno zajišťuje? Městská firma SAKO. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby SAKO nenajalo na pořádání obřího solárního tendru firmu, jejíž majitel je STÍHANÝ za MANIPULACI zakázek. 

A jako náhodou spolu uzavřeli smlouvu v hodnotě 1,995 milionu korun. Takže přesně 5000 korun pod dvoumilionovým limitem nad kterým by to téhle firmě už nemohli dát z ruky, ale museli by soutěžit.

Takže Hladík chválí projekt za miliardy, který vyhlásí městská firma SAKO, kde sedí v představenstvu Leder a kolem které jsou dlouhodobě pochybné zakázky. Celý projekt pro ni pořádá firma, jejíž majitel je stíhaný za manipulaci zakázek. Ledrovi i Hladíkovi policie v úterý prohledává kanceláře, ale Jurečka se tváří, že všechno je v pohodě a Hladíka podpořil jako nominanta na ministra životního prostředí…

Zdroj: Fb Robert Šlachta

Poznámka:

Celostátní výbor KDU-ČSL ve čtvrtek večer při jednání v Želivě na Pelhřimovsku Hladíkovu nominaci na ministra životního prostředí podpořil s tím, že končící náměstek brněnské primátorky předsednictvu a výboru záležitost jasně vysvětlil a není obviněný ze spáchání jakéhokoliv trestného činu. Podle závěru z jednání, které má ČTK k dispozici, považuje vedení lidovců Hladíka za kompetentního a čestného člověka. (Zdroj: ČTK)

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře