Fiala se v Indii sešel s Módím, jednali o jaderné energetice, Daně, Fiala, ODS, Ministři Fialovy vlády tají své majetkové poměry, opozice, babiš, eu, střet zájmu
Ministři Fialovy vlády, a to jmenovitě Blažek, Stanjura, Černochová, Válek, Baxa a Hubáčková. Tihle všichni utajují své majetkové poměry.

Nechtějí zveřejnit soupis svého majetku a říkají, že to udělají až po novele zákona o střetu zájmu. A teď přijde ten háček. Žádná novela totiž nebude! Její projednávání pořád odkládají, takže se k tomu nejspíš ani nedostanou. 

Přitom zveřejňování majetkových poměrů je důležité protikorupční opatření. Pokud vidíte, že politik má barák, na který si nemohl vydělat ani za sto životů, je jasné, že peníze na něj nejsou legální. A taky je jasné, že odkud přicházejí peníze, odtud budou přicházet taky různé prosby na službičky, kličky a úlevy. 

Přesně k tomu došlo taky u Věslava Michalika ještě předtím, než se vůbec stal ministrem. Nedokázal vysvětlit, odkud se na jeho kontě vzalo 28 milionů ani to, kdo stojí za kyperskými firmami, které mu napůjčovaly 117 milionů korun. A tak se místo vysvětlování radši rychle sbalil a vycouval ze dveří dřív, než do nich vešel. 

Zdroj: Robert Šlachta

 

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře