Mladý muž s nožem zaútočil na mladistvého chlapce
Mladý muž s nožem zaútočil na mladistvého chlapce – Policejní komisařka ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň zahájila trestní stíhání teprve 19letého muže z Rokycanska, kterého obvinila ze spáchání přečinu výtržnictví spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem ublížení na zdraví spáchaného ve stádiu pokusu.

Obviněný muž v pondělí 17. října 2022 kolem půl druhé odpoledne oslovil u přechodu pro chodce v centru Plzně dva mladistvé chlapce, zda nemají cigaretu. Starší z nich mu odpověděl, že cigarety nemají. Mladý muž následně začal oba chlapce vulgárně urážet a z kapsy bundy vytáhl nůž s délkou čepele 19 cm. Na staršího z chlapců poté zaútočil a poranil mu nohu. Zranění si naštěstí nevyžádalo lékařské ošetření. Jednalo se „pouze“ o drobnou ranku. Policisté ve spolupráci se strážníky městské policie následně agresivního muže zadrželi. Mladík byl navíc pod vlivem drog. Měl pozitivní test na amfetamin/metamfetamin.

Policejní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny mu hrozí až tři roky odnětí svobody.

Zdroj a foto: Týdeník policie

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře