Ministru Balašovi (STAN) bude radit 16 poradců
Ministru školství Vladimíru Balašovi (STAN) bude se vzdělávací politikou pomáhat 16 poradců. Jsou mezi nimi například bývalí ministři školství za STAN a za ANO Petr Gazdík a Robert Plaga, zakladatel společnosti Scio Ondřej Šteffl a předsedkyně České odborné společnosti pro inkluzivní vzdělávání (ČOSIV) Lenka Felcmanová. Na webu ministerstva to uvedla jeho mluvčí Aneta Lednová.
Ministru Balasovi STAN bude radit 16 poradcu 1

Budou mu radit někteří poradci, kteří byli také v týmu předchozího ministra Gazdíka. Patří k nim kromě Šteffla biochemik, ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR a emeritní prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka, matematik a ředitel gymnázia v Brně-Řečkovicích Peter Krupka, ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík, bývalý radní Zlínského kraje pro školství a ředitel střední odborné školy Josef Slovák a vysokoškolská pedagožka Jana Straková.

Nově v poradním orgánu zasednou první ředitel Cermatu Martin Chvál, šéfredaktor České školy a odborník na rozvoj digitálních kompetencí Janek Wagner nebo kapelník skupiny The Tap Tap Šimon Ornest. Novými členy budou také vedoucí Centra pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) Arnošt Veselý, ředitel soukromé základní školy Duhovka Jindřich Kitzberger, ekonomka a bývalá zástupkyně Česka při Světové bance Jana Matesová, vysokoškolský pedagog a publicista Bohumil Kartous a předsedkyně ČOSIV Felcmanová.

Gazdík se vrací zadními vrátky

Bývalý ministr školství Gazdík se poradcem svého nástupce stal od začátku října. Gazdík, který má podle mluvčí Lednové v poradním orgánu na starost především regionálního školství, odešel z funkce ministra kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem. Ten je jedním z obviněných v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku. Na spolupráci se s Balašem domluvil i bývalý ministr školství za ANO Plaga, který je nyní předsedou rady Národního akreditačního úřadu.

Balašův předchůdce Gazdík měl ve svém týmu deset poradců. Plagovi radili tři lidé. Plagovi poradci byli tehdejší prorektorka Univerzity Karlovy a současná náměstkyně ministra školství Radka Wildová, radní pro školství, mládež a sport z kraje Vysočina Jana Fialová a prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře