Na vltavské cyklostezce přibydou další kilometry, Jihočeský kraj

Jihočeský kraj – Další krok k hustší síti cyklostezek v regionu udělal Jihočeský kraj. Na vltavské cyklostezce přibydou další kilometry

V projektu Vltavská cyklistická cesta přibyde dalších 5,3 kilometrů nových cest pro kolaře. Ze SFDI na ně kraj dostane 30 milionů a z IROPu dalších 42,5 milionu korun. Celkové náklady se budou pohybovat okolo 115 milionů korun. Trasa mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem bude díky tomu bezpečnější, atraktivnější a v blízkosti veřejné dopravy.  Stavební práce začnou v červnu a hotovo by mělo být už koncem tohoto roku. 

„Nově budovaná cyklostezka bude daleko bezpečnější a takřka po celé trase kopíruje břeh Vltavy, takže cyklistům nabídne krásné pohledy do krajiny. Povede kolem bývalého náhonu k elektrárně na pravém břehu Vltavy a posléze po komunikaci od vodní elektrárny na nádrži Lipno II. k novému propojení až do Vyššího Brodu,“ popsal náměstek pro oblast dopravy Antonín Krák. Upozornil zároveň, že dosud vedla cyklostezka přes železniční přejezdy a byla kvůli poměrně velkému spádu a špatnému povrchu nebezpečná. K oblíbené Čertově stěně se navíc muselo zajíždět po frekventované silnici.

Celý projekt Vltavské cyklostezky by měl měřit celkem 189 kilometrů

Povede primárně podél řeky a nabídne milovníkům cyklistiky přírodní a historické klenoty jižních Čech. Při výletě od Lipna až do Týna nad Vltavou se mohou zastavit na českokrumlovském zámku, v klášteře ve Zlaté Koruně, v historickém centru Budějovic nebo na zámku v Hluboké. Pamatováno je také na snadnou dostupnost veřejné dopravy, tedy i železnice a cyklobusů. 

Zdroj a foto: kr-jihocesky.cz

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře