Topíte uhlím nebo briketami? No tak už nebudete, Zprávy ČR
Topíte uhlím nebo briketami? No tak už nebudete. Pořídili jste si kvůli tomu za desetitisíce nový kotel, ze kterého jde v podstatě jenom pára? Je to úplně jedno. Cokoliv, co funguje a je dostupné, je totiž potřeba zlikvidovat. Ideálně dřív, než to po nás kdokoliv chce. Zákaz výroby těchto kotlů bude už od roku 2025 a nikoho nezajímá, jak ekologické už nyní jsou. 

Jak moc mimo musí tato vláda být, když nechápe, že už tak těžkou a složitou situaci běžných lidí ještě každým takovým svým stupidním rozhodnutím víc a víc zhoršuje. Ne všichni jsou totiž vážení v této zemi na státní kasu neodvolatelně nalepené přísavky, a ne všichni jsou městští liberálové, žijící bez dětí v jedna plus jedna na Jižním městě, srkajíc sójové latté objednané pomocí apky na Dáme jídlo. Jsou tu statisíce lidí žijících na vesnicích, malých městečkách a v hůře dostupných lokalitách. 

Plyn a elektřina díky vaší naprosto protinárodní a proti veškeré logice jdoucí politice zdražila tak, že si to někteří lidé už prostě nemohou dovolit. Babičky a dědečkové a zdaleka nejen ti, oprášili stará kamna a navozili si alespoň to uhlí a dřevo. Tisíce domácností po celé republice mají tyto kotle a musí mít, protože zkrátka jiné řešení nemají. Technicky nebo i finančně. Ono totiž není legrace změnit vytápění a rozvody v celém domě. Taky ten dům má jiné nároky, než byteček v paneláku, kde vás při troše štěstí vytápí soused zespoda i kolem vás. Ne, opravdu to není jako vyměnit termohlavici na radiátoru za novou. Už teď ty lidi hodláte potrestat téměř stoprocentním navýšením daně z nemovitosti a teď ještě chcete, aby tam mrzli? Jste normální?

Celé toto divadlo mělo platit až od roku 2027. To by se na to snad dalo ještě trochu připravit. Ale protože jako obvykle si tu větev pod zadkem uřízneme ještě dřív, než to po nás někdo chce, tak my ty kotle zakážeme vyrábět už v roce 2025. Ve jménu našeho dobra samozřejmě. Zlikvidujeme tím samozřejmě i všechny jejich výrobce, prodejce, servisáky a stovky pracovních míst. Nezájem, po nás potopa. 

A kdyby někomu náhodou ten kotel ještě i v roce 2027 sloužil, tak mu to  uhlí radši pořádně skokově zdražíme!  Od roku 2027 se totiž emisní povolenky, které teď platí jen pro firmy zavedou i pro domácnosti. A to může znamenat zdražení až o 40 procent. Už tak od září příštího roku bude zakázán provoz starých kotlů na tuhá paliva nejnižší 1. a 2. emisní třídy. Těm, kdo zákaz poruší, bude hrozit pokuta až 50 tisíc korun. Výměna kotle čeká odhadem ještě přes 200 tisíc domácností. Kde na to mají vzít? Už teď jedou i díky vám na doraz. A co chaty a chalupy? Došlo vám to vůbec? 

Tihle asociální šmejdi nám tu velebí potraviny, plyn, ropu, léky a v podstatě každou pitomost voženou přes půl světa šílenými tankery s tím, že sami nic vyrábět nepotřebujeme a zároveň jim vadí nejmodernější kotle? Fiala se fotí při každé příležitosti s pilotem a létá si vládním speciálem jako vzteklý, letecké výlety platíme i poslancům do všech možných i nemožných exotických destinací a babička od vedle si má pořídit co? Tepelný čerpadlo? Soláry? Z důchodu, kdy už teď nemá pořádně na jídlo a léky? 

Tohle musí skončit, nebo nás tu všechny ve jménu politické uvědomělosti zničí.   Tohle už je totiž my, nebo oni. Obojí nepovažuju nadále za možné.

Autor: Jana Marková

Jana Marková, zprávy čr,

Blog občana

"Blog občana" slouží jako prostor k veřejnému vyjádření našich čtenářů.

Obsah tohoto článku je názorem jeho autora a nemusí se shodovat s názorem redakce, která text neupravuje a nechává jej v původním znění.

Chtěli byste také věřejně prezentovat Váš názor na aktuální témata? Své náměty a příspěvky můžete zasílat na email: redakce(zavináč)zpravycr.cz

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře