Feri musí nastoupit do vězení ještě v květnu, Policie obvinila bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze znásilnění.
Policie navrhla obžalovat bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze tří případů znásilnění, vyplývá z jejího dnešního sdělení na twitteru. Ferimu hrozí až deset let vězení, protože ho kriminalisté stíhají i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti, šlo o sedmnáctiletou dívku.

“Kriminalisté ukončili vyšetřování případu a na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3 zaslali návrh na podání obžaloby pro tři případy znásilnění,” napsala policie na twitteru a připojila své loňské sdělení na této sociální sítí, že se začala zabývat informacemi k Ferimu z médií.

Policie obvinila Feriho ze znásilnění letos v březnu. “Trestní zákoník hovoří o dítěti jako o osobě mladší 18 let, v tomto případě se jedná o sedmnáctiletou dívku,” řekl dnes Daněk. Stížnost proti svému stíhání, kterou Feri podal, Městské státní zastupitelství v Praze zamítlo jako nedůvodnou, uvedl mluvčí pražského městského zastupitelství Aleš Cimbala.

Policie začala Feriho prověřovat poté, kdy jej několik žen loni na jaře v médiích obvinilo ze sexuálního nátlaku, obtěžování a násilí. Feri, který měl četné příznivce hlavně u mladé generace, po svědectví žen v květnu rezignoval na poslanecký mandát a oznámil, že nebude kandidovat v podzimních volbách do Sněmovny. Skončil také v TOP 09 a stáhl se z veřejného života.

Svědectví několika žen, které tvrdily, že s nimi měl Feri sex i přes jejich nesouhlas, že se z nich snažil vylákat nahé fotografie nebo je veřejně dehonestoval, zveřejnily Deník N a server Alarm. Feri to odmítl, omluvil se ale za “nevhodné” či “nepatřičné” chování. Po oznámení, že ho policie obvinila, uvedl, že hodlá prokázat svou nevinu.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře