Hranice od zavedení kontrol překročilo nelegálně 5300 migrantů, Policisté s vojáky a celníky zajistili ve čtvrtek 205 migrantů

Policisté s vojáky a celníky zajistili ve čtvrtek na česko-slovenských hranicích 205 migrantů

Od znovuzavedení hraničních kontrol na státní hranici se Slovenskem bylo na jižní Moravě odhaleno 3 686 nelegálních migrantů (statistika ke 28.10.) a 54 převaděčů.

V devíti stech případech byl těmto cizincům vstup na naše území zcela odepřen. Tzv. readmisní řízení bylo zahájeno se sedmnácti sty osobami. V současné době je hraničních přechodech a na zelené hranici denně nasazováno 376 policistů, 86 vojáků a 56 celníků.

V posledních dnech ale stále častěji evidujeme zvyšující se pokusy o překonání hranic právě na tzv. zelené hranici. V návaznosti na změny ve způsobech, kterými se k nám uprchlíci snaží nelegálně vstoupit, jsou operativně přijímána další adekvátní opatření.

Mimo jiné dochází ve zvýšené míře i k nasazování speciální techniky, kam můžeme například zařadit vrtulníky anebo drony s termovizí. Druhému největšímu odhalení migrantů za poslední tři týdny došlo ze čtvrtka na pátek, kdy hlídky zajistily celkem 205 osob.

Zdroj a foto: Týdeník policie

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře