Schillerová: Po volbách zrušíme velkou část důchodové reformy, Alena Schillerová, Schillerová: Opoziční hnutí ANO

Na jaře se Česko poprvé potýkalo s nouzovým stavem v souvislosti s celosvětovou pandemií Covid-19. Nikdo nevěděl s jak velkým problémem se potýkáme a proto vláda nařídila poměrně přísná pravidla mimořádných opatření.

To způsobilo, že mnohým podnikatelům bylo znemožněno vykonávat svou činnost, nebo byla značně omezena poptávka po jejich službách či výrobcích. Vláda, ač s velkým zpožděním, se snažila udržet zaměstnanost a tak odpustila odvody na sociálním a zdravotním pro OSVČ a zavedla různé úlevy a programy pro firmy a zaměstnavatele.

Ekonomiku jsme nevypnuli, říká ministrině Alena Schillerová

Po rozvolněném létě bohužel pandemie na podzim udeřila mnohem větší silou. Znovu jsme se dočkali nouzového stavu, uzavírání provozů, omezování otevírací doby a nově i zákazu vycházení po 21. hodině. Mnoho podnikatelů se tak ptá, zda jim stát i pro tentokrát trochu uleví. Ministryně financí Alena Schillerová na tyto otázky často odpovídá i na svých sociálních sítích, tentokrát se vyjádřila právě k odvodům.

My samozřejmě téma odpuštění odvodů diskutujeme, ale v tuto chvíli k nim přistoupit nechceme, protože jsme ekonomiku, na rozdíl od jara, nevypnuli jako celek a prominutí odvodů jenom některým skupinám prostě není možné.

Ve vládě je tento názor, že podzimní nouzový stav ekonomiku nevypnul, poměrně častý. Nevíme jaký názor na toto téma máte vy, ale myslíme si, že podzim je naopak pro většinu podnikatelů mnohem těžší.

Můžete si zažádat o kompenzační bonus, ale…

Na jaře podnikatelé vstupovali do omezení z dlouhého období kdy ekonomika rostla, často měli alespoň nějaký finanční polštář. Nyní po létě, které pravděpodobně nezahojilo jarní ztráty vstupují další pandemie s mnohem horším rozpočtem. Mnoho podnikatelů pravděpodobně nezachrání ani vánoční sezóna. Nebudou se konat pravidelné akce, koncerty, trhy, výstavy. Tito podnikatelé často ani nespadají do skupiny, kteří mohou požádat alespoň o konpenzační bonus. Nově o něj mohou žádat jen podnikatelé a firmy, kteří byli přímo zavřeni vládními nařízeními, nebo je jejich podnikání přímo závislé na zavřených firmách.

Každým dalším rozhodnutím to tak spíše vypadá, že vláda dělá kompenzace na míru velkým firmám a korporacím a na ty malé zapomíná.

Co si o současných vládních kompenzacích myslíte vy? Jsou nedostatečné, nebo by se neměli vůbec zavádět? Vyjádřete se v komentářích případně zanechte hlas v anketě.


Jaký máte názor na kompenzace pro podnikatele a firmy?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Zdroj fotografie: facebook.com/SchillerovaAlena

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře