sport fitness zdravi posilovna forma

V běžné dny se vám možná daří pravidelně cvičit. Jenže když přijdou dny výjimečné, třeba pracovní cesta, dovolená nebo prodloužený víkend, je po dobrých návycích. Tady je malá inspirace, co se s tím dá dělat.

1. Správně balte

Když si dáte do kufru, který si berete s sebou, legíny, tričko, sportovní boty, případně plavky, bude mnohem těžší vymyslet výmluvy, proč nejít sportovat. Balte je proto úplně na každý výlet, i kdyby měl trvat jenom 48 hodin. V ideálním případě přihoďte ještě skládací podložku na jógu. Je lehká, skladná a i v miniaturním hotelovém pokoji se na ní dá odcvičit slušná sestava cviků s vlastním tělem.  

2. Zjistěte možnosti

Pokud je to možné, vyberte si hotel, kde mají fitness centrum nebo bazén, nejlépe samozřejmě obojí. Pokud není k dispozici ani jedno z toho, udělejte si před odjezdem malou přípravu. Třeba tak, že zapátráte na Googlu. Je někde v blízkém okolí hotelu park, kam by se dalo zajít běhat nebo na rychlou procházku? Případně pláž? Lavičky, které můžete použít k protažení? Nebo se budete muset spolehnout opravdu jen na hotelový pokoj? Čím víc alternativ budete mít v hlavě, tím složitější bude najít výmluvy, proč se nehýbat.

3. Není cílem být perfektní

Nedávejte si závazky ve stylu – cvičit má smysl jenom ve chvíli, kdy uběhnete pět kilometrů nebo kdy ve fitku můžete strávit aspoň padesát minut jako obvykle. Když se budete snažit hýbat perfektně, nejspíš se vám stane, zejména na akcích, jako jsou služební cesty, že se nebudete hýbat vůbec. I dvoukilometrová procházka nebo dvacet dřepů po ránu v koupelně mají smysl.

4. Cvičte ráno

Pokud je to jenom trochu možné, cvičte hned ráno, jakmile vstanete z postele. Průzkumy ukazují, že s postupujícím dnem, jak se na člověka nabalí povinnosti a únava, je mnohem jednodušší najít výmluvy, proč dneska vynechat. Ranní cvičení je navíc skvělý start do nového dne. Mimochodem, podobný pozitivní psychologický efekt má cvičení v pondělí. Je prokázané, že když jste aktivní v pondělí, je mnohem pravděpodobnější, že budete aktivní i celý zbytek týdne. A naopak. Pokud v pondělí pohyb vynecháte, tím spíš se budete další dny vymlouvat.

5. Prohlídky města zásadně pěšky

Jestliže máte čas na prohlídku města, zakažte si hop on – hop off autobusy, které vás vyhodí u jednotlivých památek, ale choďte pěšky. Je to nejlepší způsob, jak se v nové destinaci zorientovat a objevit všechny její půvaby. Nehledě na to, že takovým způsobem budete mít celkem rychle a bezbolestně splněnou denní doporučenou dávku 10 000 kroků.

6. Na toaletu o patro níž

Je program cesty mimo domov tak plný, že na nic z předchozích bodů nebudete mít čas ani ve snu? Nevadí! Hýbat se můžete i tak. Dejte si závazek, že z kanceláře nebo ze sálu, kde se odehrávají prezentace, budete na toaletu chodit zásadně o patro níž. Nebo že pokaždé, když budete telefonovat, vstanete a budete u toho pochodovat. Nezdá se to, ale za osm hodin to dá slušný příděl kroků.

7. Nejjednodušší cviky jsou ty nejlepší

Jestliže nemáte k dispozici fitko, zacvičte si v hotelovém pokoji. Nemusíte vymýšlet nic složitého: dřepy, kliky, sklapovačky nebo tzv. plank pose fungují jako zázrak a postačí vám k nim už zmíněná skládací jógová podložka. U plank pose stačí položit se na podložku čelem k zemi, dlaně dát na zem a vzepřít se na předloktích a špičkách nohou. Záda držte rovná, celé tělo od hlavy k patě by mělo být v jedné rovině. Zatáhněte břicho a zkuste v téhle pozici vydržet aspoň minutu a zopakovat ji 2–3krát. Při tomhle cviku zapojíte svaly celého těla a navíc se dá zvládnout úplně kdekoliv.

8. Buďte kreativní

A využijte, co je po ruce. Nechala vám hotelová obsluha v pokoji dvě PET lahve s vodou? Udělejte si z nich činky. Máte na pokoji rychlý internet? Nalogujte se na YouTube a spusťte například „7 minute workout“. Sestava se skládá ze cviků, které znáte a ovládáte ze základní školy, a hlavně, za sedm minut(!) budete mít hotovo. A to nejdůležitější: tenhle trénink se dá zvládnout na pár metrech čtverečních.

Zdroj: fisaf.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře