Mezi Vejprnicemi a Plzní narazil vlak do betonové překážky
Plzeňský kraj – Na železniční trati mezi Vejprnicemi a Plzní, kde dnes časně ráno narazil osobní vlak do betonové překážky na trati, byl obnoven provoz. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Železniční doprava na trati vedoucí do Německa ve směru na Mnichov zhruba tři hodiny hodin stála, mezi Plzní a Vejprnicemi jezdila kyvadlově náhradní autobusová doprava, informovaly České dráhy.

Událostí se zabývá policie. “Betonové prvky byly na kolejiště naskládány pravděpodobně úmyslně,” uvedl Holeček. Policejní mluvčí Michaela Raindlová řekla, že policisté byli na místě a událostí se zabývají. Více informací sdělí policie později.

Nehoda se stala před 5:00 pod mostem silničního severozápadního obchvatu Plzně. Vyjely k ní jednotky hasičů Správy železnic a dvou plzeňských profesionálních stanic. “Ve vlaku v té době cestovalo 70 osob, které v naší spolupráci byly evakuovány do přistaveného náhradního vlaku. Ke zranění nedošlo, pouze k poškození vlaku od překážky. Vše je v šetření vyšetřovatelů Správy železnic,” doplnil Holeček.

Zdroj: ČTK, foto ilustrční

, , , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře