krimi zprávy, policie, zprávy čr, kriminalita, dopravní nehody, zprávy z čr

Plzeňští kriminalisté tento týden objasnili vraždu rozřezaného muže, která loni v lednu vyvolala ve městě velký rozruch

Náhodný chodec našel v řece Berounce mrtvolu muže bez hlavy a dalších částí těla. Tento čtvrtek kriminalisté zadrželi v Plzni podezřelého dvaačtyřicetiletého muže a obvinili ho z vraždy. Soud včera muže na žádost státního zástupce poslal do vazby, informovala ČTK policejní mluvčí Pavla Burešová.

“S ohledem na probíhající vyšetřování nebudeme k případu uvádět bližší informace,” sdělila. Podle neoficiálních informací je zadrženým mužem recidivista.

Vraždu dvaatřicetiletého cizince vyšetřoval speciálně ustavený tým kriminalistů od 12. ledna 2023. Náhodný kolemjdoucí tehdy uviděl v Berounce v okrajové městské oblasti Plzně nedaleko kostelíka svatého Jiří ve čtvrti Doubravka mužské tělo bez hlavy. Podle neoficiálních informací, které policie nepotvrdila, měla mrtvola také uřezané genitálie a na těle byly další řezné rány.

Policie zpočátku neznala totožnost oběti, později na základě testů DNA potvrdila, že zavražděným mužem je Slovák, který se v Plzni zdržoval v komunitě bezdomovců. V ní také vyšetřovatelé hledali případné svědky. Vyšetřování ale za rok k odhalení pachatele nevedlo. Na začátku února na tiskové konferenci k roční statistice kriminality krajský policejní ředitel Petr Macháček uvedl, že kriminalisté na případu stále intenzivně pracují. Bližší informace policie nesdělila.

Nález zohaveného mužského těla v Berounce byla poslední loňská neobjasněná vražda v Plzeňském kraj. Celkem kriminalisté loni vyšetřovali 13 vražd nebo pokusů o vraždu, téměř dvojnásobek předloňského počtu. Všechny ostatní případy jsou objasněné, někteří pachatelé si i vyslechli rozsudek soudu. Letos zatím kriminalisté v kraji evidují jeden případ pokusu vraždy, který se odehrál v únoru mezi cizinci na ubytovně v Plzni.

Zdroj: ČTK

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře