Přímá volba prezidenta byla podle politologa Balíka chyba, Prezident Miloš Zeman vyhlásil termín pro volby do Poslanecké sněmovny

Prezident České republiky Miloš Zeman v pondělí vyhlásil termín voleb do Poslanecké sněmovny. Jejich konání stanovil na pátek 8. října 2021 a sobotu 9. října 2021. Na svém Twitteru o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Na začátku října 2021 se tak rozhodne o tom, kdo sestaví novou vládu. Favoritem stále zůstává hnutí ANO, a to i přes to, že v současné době začíná ztrácet podporu voličů.

Opoziční strany ovšem silně mobilizují a vytvářejí volební koalice. Jednu tvoří Piráti a STAN (psali jsme zde: https://zpravycr.cz/pirati-a-stan-maji-koalicni-smlouvu-nezrusi-eet-chteji-euro-a-vetsi-ochranu-klimatu/ ) a druhou dokonce trojice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, pod názvem SPOLU (psali jsme zde: https://zpravycr.cz/ods-kdu-csl-a-top-09-jdou-do-voleb-v-jedne-koalici-ponese-nazev-spolu/ )

Naopak voleb se mohou obávat některé tradiční politické strany, kterým poslední průzkumy nedávají velkou šanci. Řeč je především o KSČM a ČSSD. V prosincovém volebním průzkumu od společnosti Kantar nedosáhla ani jedna zmíněná strana na potřebných pět procent. Na prosincový průzkum se můžete podívat zde: https://zpravycr.cz/volebni-preference-politickych-subjektu-prosinec-2020/

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře