Rakušan proti referendu o korespondenční volbě, Redl, Znovuzvolený Rakušan chce nastartovat obnovu důvěry STAN, Skandály kolem Víta Rakušana nemají konce, Vít Rakušan (STAN) čelí trestnímu oznámení

Skandály kolem Víta Rakušana (STAN) nemají konce! Po nátlakových schůzkách s policejním prezidentem, po tom, co navrhli Michalika na ministra a po tajných schůzkách s Mynářem, tady máme další skandál kolem Víta Rakušana. I teď jde o peníze. 

Jenom pár dnů po tom, co se STAN dostal do parlamentu se začaly dít věci!

Na účet jim přistálo několik velkých sponzorských darů v celkové výši tří milionů korun. Původně to vypadalo jako různé platby od různých lidí a firem. Jakmile ale novináři začali pátrat po tom, kdo je v pozadí, objevila se složitá pavučina lidí. Jde o podnikatelsky provázanou skupinu, která přes kyperské a lucemburské firmy poslala peníze STANu. Tvářili se jako dvacet nezávislých firem, ve skutečnosti se ale všichni mezi sebou dobře znají. Navíc ve veřejných registrech jsou místo skutečných vlastníků zapsání lidé, kteří firmy reálně nevlastní.

Kdo tedy za firmami skutečně stojí?

Podnikatelé, kteří v devadesátých letech privatizovali obchoďáky Prior. A teď ta třešnička na dortu. Kdo jim u toho pomáhal? Věslav Michalik. Ano, skutečně. A to není všechno. Taky s nimi v roce 2015 přes svojí kyperskou firmu podnikal. 

Zdroj: Robert Šlachta – Facebook

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře