krimi zprávy, policie, zprávy čr, kriminalita, dopravní nehody, zprávy z čr

Kriminalistům z pražské Palmovky se v polovině května podařilo shromáždit dostatek důkazů k zadržení šestnáctkrát soudně trestaného recidivisty, který od počátku letošního roku na území hlavního města Prahy páchal trestnou činnost.

Začátkem tohoto roku na Černém Mostě v Praze 9 hrozil dvěma mužům sedících v autě krátkou střelnou zbraní, že jim prostřelí kolena. Následně vystřelil z pistole vedle hlavy jednomu z poškozených a Při odchodu jim odcizil několik tisíc korun a prostřelil dveře u vozidla, ve kterém v tu dobu obě osoby seděly.

V únoru muže zastavili policisté z pohotovostní motorizované jednotky na pražském Barrandově ve vozidle alternativní taxislužby. Při prohlídce u něj nalezli střelnou zbraň s nábojem v komoře, padesát  gramů pervitinu a vysokou finanční hotovost.

TISKOVÁ ZPRÁVA – INFO ZDE

Hned ve třech případech ujížděl pražským policistům na motorkách, přestože má do roku 2026 vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. Pokaždé se obviněný odmítnul podrobit testu na přítomnost drog. Při prohlídkách u něj kolegové nalezli speciálně upravené střelné zbraně připravené ke střelbě a několik gramů omamných a psychotropních látek jedu. 

TISKOVÉ ZPRÁVY INFO ZDE (případ v Řepích), ZDE a ZDE

Ve čtvrtek 13. května však „spadla klec“.

Kriminalisté z pražské Palmovky specializující se na objasňování loupežných přepadení ve spolupráci s policisty z pohotovostní motorizované jednotky tohoto devětatřicetiletého muže zadrželi. Nebylo pro ně překvapení, že dotyčný na místo přijel autem, které opět řídil. Policisté počkali, až z něj vystoupí, aby předešli dalšímu nebezpečnému pronásledování ulicemi metropole. Jelikož podezřelý nereagoval na výzvy zasahujících kriminalistů a naopak se snažil utéct zpět do vozidla, museli ho policisté za užití donucovacích prostředků zpacifikovat.

Prohlídkou vozidla byla nalezena střelná zbraň opět s nábojem v komoře, která byla nachystaná v prostoru u řadicí páky spolu s několika noži.

Devětatřicetiletý muž je v současné chvíli obviněný ze spáchání trestných činů vydírání, nedovolené ozbrojování, poškození cizí věci, přechovávání omamných a psychotropních látek a jedu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a to celkem v osmi případech. Obviněný je stíhán vazebně a hrozí mu až osmiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře