Strážníci v Brně naháněli uprchlého pštrosa
Strážníci v Brně v naháněli uprchlého pštrosa Edu, kterému se podařilo přeskočit plot. Lapili ho díky utvořené rojnici. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí městských policistů Jakub Ghanem.

Na operační středisko strážníků telefonovala oznamovatelka v neděli po poledni, že velkého opeřence viděla utíkat směrem na Kamechy. “Vypadal prý naštvaně a volající měla strach, aby cestou někoho nepokloval,” uvedl mluvčí.

Rychle běhající pták zaměstnal kromě místní hlídky i strážníky poříční jednotky a odchytovou službu městské policie. Čtyři uniformovaní muži a jedna žena ho museli nahánět společně, pštros totiž dokáže vyvinout rychlost okolo 60 kilometrů v hodině.

“Klíčové proto bylo zvolit správnou taktiku, a tak pětice strážníků utvořila rojnici a pštrosa Edu zaplašila ke křoví nedaleko Kohoutovické ulice. Když už neměl kam ustupovat, strážníci ho společnými silami lapili a opatrně přenesli do odchytového vozu,” uvedl mluvčí.

Pštrosi se dokážou velmi účinně bránit kopáním a slouží jim k tomu vnitřní prst podobný kopytu. Může být poměrně nebezpečnou zbraní. Vyplašený pták jednoho ze strážníků podle mluvčího skutečně lehce pokopal na holeni. Majitelka si opeřence převzala po 14:00 a vysvětlila, že se mu podařilo přeskočit vysoký plot.

Strážníci v Brně stejně jako v jiných městech nejčastěji odchytávají zatoulané psy či kočky. Sem tam si ale musejí poradit i s kurióznějšími odchyty. V minulosti strážníky zaměstnala například mula stojící na autobusové zastávce nebo ovce, které komplikovaly provoz na dálnici. Opakovaně chytali také klokana Skippyho, který úspěšně prchal z farmy v Horních Heršpicích.

Zdroj: ČTK

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře